tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Dodatkowa kasa

 
Już na początku września rozpocznie się nabór wniosków w ramach projektu systemowego z Poddziałania 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej


Projekt będzie skierowany do wybranych jednostek, tj. 46 gmin z województwa łódzkiego o najniższym stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej w skali regionu, które zostały wskazane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Każda ze wskazanych gmin może uzyskać środki, które przyczynią się do usprawnienia edukacji przedszkolnej na jej terenie. W puli do rozdysponowania jest aż 20 milionów złotych. Tym samym istnieje kolejna szansa, aby poprawić funkcjonowanie już istniejących oddziałów przedszkolnych.
Dofinansowanie umożliwi zakup różnych pomocy naukowych oraz zabawek, które pomogą dzieciom w ich rozwoju. Udział w projekcie będzie okazją, aby dostosować pomieszczenia specjalnie do potrzeb najmłodszych poprzez wyposażenie ich w odpowiedni sprzęt i meble. Dodatkową korzyścią jest to, że modernizacja oddziałów przedszkolnych spowoduje zmniejszenie barier w dostępie do wiedzy, a tym samym zagwarantuje wyrównanie szans edukacyjnych dzieci. Okres planowania wkrótce się zakończy, dlatego to już ostatnia okazja, aby sięgnąć po unijne środki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (835) z dnia 12 Lipca 2013r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »