tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Spada bezrobocie

 
Stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca maja br.) wyniosła w czerwcu 13,2% i w porównaniu do maja spadła o 0,3 punktu procentowego


Liczba bezrobotnych w końcu czerwca wyniosła 2 112,3 tys. osób (na podstawie meldunków nadesłanych przez wojewódzkie urzędy pracy) i w porównaniu do końca maja br. roku spadła o 64,0 tys. osób (o 2,9%). Jest to drugi miesiąc, kiedy spada liczba bezrobotnych, co można uznać za stopniową poprawę sytuacji na rynku pracy.
Z sygnałów otrzymanych z urzędów pracy wynika, że do obniżenia się bezrobocia przyczyniła się sukcesywnie zwiększająca się liczba wyłączeń z ewidencji, spowodowanych w głównej mierze podejmowaniem pracy, w tym prac sezonowych (m.in. w turystyce, budownictwie, przy zbiorach owoców, itd.), niepotwierdzeniem gotowości do podjęcia pracy, jak również aktywizacją bezrobotnych w ramach aktywnych form. Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w czerwcu wyniosła 75,1 tys. i w porównaniu do maja spadła o 1,3 tys. Niemniej jednak, podobnie, jak w maju, również w czerwcu br. liczba ofert pracy zgłoszonych do urzędów pracy była wyższa niż przed rokiem. W minionym miesiącu w całej Polsce pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 67,3 tys. ofert pracy.
Spadek liczby bezrobotnych miał miejsce we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy odnotowany został w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, opolskim, warmińsko?mazurskim, wielkopolskim. Nadal skrajnymi województwami pod względem wysokości wskaźnika bezrobocia były województwa wielkopolskie (9,7%) i warmińsko?mazurskie (20,2%).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (835) z dnia 12 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »