tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Znowu przegrana

 


Szpital Powiatowy przegrał kolejny ważny przetarg, tym razem na prowadzenie opieki nocnej i świątecznej. Od 1 lipca w sytuacjach awaryjnych trzeba będzie zgłaszać się do Vita?Medu na ul. Partyzantów.
Nas zastanawia jedno. Kiedy nie tak dawno szpital stracił kontrakt na prowadzenie pogotowia ratunkowego, to najpierw była mowa, o tym, że zwycięzca przedstawił ofertę zaledwie o kilka groszy tańszą. W całym powiecie rozległ się krzyk, były skargi do wojewody i wnioski do NIK o sprawdzenie trybu konkursu prowadzonego przez NFZ. W październiku 2012 roku specjalny, powołany przez ówczesnego starostę zespół przeprowadził audyt w zakresie zarzutów wobec dyrekcji szpitala o niewłaściwie przygotowaną ofertę przetargową. W protokole czytamy, iż: (?) oferta SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Opocznie została niżej oceniona od firmy Falk Medycyna Region Centralny łącznie o 16 punktów. Na powyższą ocenę miały wpływ dwa kryteria:
? brak tzw. systemu wspomagania dowodzenia zespołami ratownictwa medycznego (utracono z tego tytułu 4 punkty)
? wystawienie do przetargu niewystarczającej liczby lekarzy o wymaganych kwalifikacjach określonych w art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 8 września 20067 roku (?) (utracono z tego tytułu 12 punktów). A więc nie nieco niższa cena a braki w ofercie szpitala. Zresztą NIK również nie dopatrzył się nieprawidłowości.
Teraz, jak na razie nie wiadomo co legło u podstaw przegranego konkursu. Straty finansowe z tego tytułu nie są bardzo wysokie, wg naszych informacji około 20.000 zł miesięcznie, ale straty wizerunkowe są znacznie poważniejsze. Starosta zapewnia, że nie ma najmniejszego zamiaru prywatyzować placówki. Może więc warto się przyjrzeć działalności przetargowej szpitala, bo może się okazać, że wkrótce zacznie przegrywać z innymi w rejonie na świadczenie usług lecznictwa zamkniętego i pozostanie jedynie tomograf.
Z tego co wiemy, starosta chce jechać do NFZ by przejrzeć dokumenty przetargowe. W rozmowie z nami starał się sprawę bagatelizować, twierdząc, że w zasadzie nic się nie dzieje. Oby.


Mjm   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (833) z dnia 28 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »