tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Znaleźli wiosnę w lesie

 
W piątek, 6 maja uczniowie klasy IVb ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy wzięli udział w pieszym rajdzie po okolicy. Eskapadzie przyświecało hasło ?Szukamy wiosny w lesie?

Na wycieczkę wybrało się piętnaścioro młodych turystów: Bartek Babisz, Klaudia Białek, Karol Gąsieniec, Jakub Kalużny, Kasia Karbownik, Małgosia Karbownik, Ola Łęgosz, Rafał Malinowski, Jakub Matysiak, Asia Piątkowska, Mateusz Popis, Konrad Ramus, Paweł Tomaszewski, Paulina Wasilewska i Patryk Woźniak. Opiekę nad grupą sprawowała wychowawczyni Maria Smolarska, której pomagała Ewa Ramus ? mama jednego z uczniów. Czwartoklasistom towarzyszyło również starsze rodzeństwo.
Grupa wyruszyła sprzed szkoły. Najpierw maszerowała ulicą Stawową i wzdłuż brzegu zbiornika w stronę Dąbrówki. Po przebyciu odcinka ulicy Żeromskiego skierowała się do lasu.
Przy pięknej, słonecznej pogodzie i w miłej atmosferze piechurzy mieli okazję podziwiać przyrodę budzącą się do życia po długiej zimie. Słuchali śpiewu ptaków, rozpoznawali rosnące w lesie niezapominajki i różne gatunki drzew. W trakcie wędrówki rozmawiali o tym, w jaki sposób dbać o las. Wielu uczniów wykonało zdjęcia na szkolny konkurs fotograficzny ?Las całkiem blisko nas?. Wszyscy uczyli się pracy z mapą turystyczną gminy i miasta Drzewica.
Po wyjściu z lasu grupa udała się do restauracji ?Zamkowa?, gdzie czekał już poczęstunek. Po posiłku nastąpił powrót przed szkołę i zakończenie rajdu.
Oprócz wielu aspektów edukacyjnych i promocji aktywnego wypoczynku przedsięwzięcie miało jeszcze jeden cel. ? Wspólna wędrówka pozwala lepiej poznać wychowanków. Jest czas na rozmowę, radość, ciszę. Taki rajd to jeden z elementów pracy wychowawczej ? podsumowała Maria Smolarska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (722) z dnia 13 Maja 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »