tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Zmiany w dopłatach do materiału siewnego

 
ARR informuje

Od 13 czerwca ulegną zmianie zapisy w warunkach uzyskania dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. Rolnicy będą mogli ubiegać się również o dopłatę z tytułu użycia do siewu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany soi oraz pszenicy twardej.
Zmiany te powstaną w oparciu o rozporządzenie Rady Ministrów z 13 maja 2013 r. w sprawie wykazu gatunków roślin uprawnych, do których materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany przysługuje dopłata z tytułu użytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany (DzU z 2013 r., poz. 615) oraz rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 22 maja 2013 r. w sprawie minimalnej ilości materiału siewnego, jaka powinna być użyta do obsiania lub obsadzenia 1 ha powierzchni gruntów ornych (DzU z 2013 r., poz. 616).
Przypominamy jednocześnie, że do 25 czerwca można ubiegać się w ARR o dopłaty z tytułu użytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Dopłatami objęty jest materiał siewny ? zbóż ozimych i jarych, roślin strączkowych, ziemniaka, mieszanek zbożowych i pastewnych ? zakupiony i zużyty do siewu lub sadzenia w terminie od 15 lipca 2012 r. do 15 czerwca 2013 r.
Stawki dopłat wynoszą: 100 zł/ha dla zbóż, mieszanek zbożowych i pastewnych 160 zł/ha dla roślin strączkowych oraz 500 zł/ha dla upraw ziemniaka. Pod adresem https://elf.arr.gov.pl dostępna jest bezpłatna aplikacja ELF, służąca do wypełniania i drukowania wniosku o przyznanie ww. dopłaty.
Szczegółowe informacje o dopłatach można uzyskać w telefonicznym punkcie informacyjnym 22 661 72 72, w oddziałach terenowych ARR oraz na stronie internetowej www.arr.gov.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (832) z dnia 21 Czerwca 2013r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »