tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam duże mieszkanie w Opocznie - 608 570 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

KOMPLEKSOWA diagnostyka biorezonansem:
+ ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Zmiana ról w starostwie

 
Nowym starostą opoczyńskim został Jan Wieruszewski, który w poprzedniej kadencji sprawował funkcję wicestarosty. Jego zastępcą będzie dotychczasowy szef, czyli były starosta Józef RógStarosta powiatu Jan Wieruszewski


We wtorek, 14 grudnia odbyła się druga sesja Rady Powiatu czwartej kadencji. Najważniejszy punkt obrad dotyczył wyboru starosty na kadencję 2010–2014. Zanim jednak radni przystąpili do decydującego głosowania przyjęli uchwały w sprawie uzupełnienia składu Rady. W miejsce trzech radnych, którzy zrezygnowali z mandatu, do Rady dokooptowano kandydatów z kolejną największą liczbą głosów na liście w danym okręgu.
W miejsce Krzysztofa Nawrockiego, który został wójtem Żarnowa, do Rady wszedł Mariusz Łącki z OWS. Wójt Mniszkowa Janusz Ciesielski rezygnując z mandatu radnego zrobił miejsce Bogdanowi Kubiszewskiemu (PiS). I wreszcie miejsce zluzowane przez prezesa WFOŚiGW Andrzeja Budzyńskiego zajął Andrzej Podlewski (Platforma Obywatelska).
Po złożeniu ślubowania przez radnych Łąckiego, Kubiszewskiego i Podlewskiego rozpoczęła się najbardziej emocjonująca (przynajmniej teoretycznie) część sesji – wybór starosty. Kiedy przewodniczący Rady Marek Ksyta poprosił o zgłaszanie kandydatur, głos zabrał tylko Józef Róg (OWS). Na stanowisko starosty zgłosił swojego byłego zastępcę Jana Wieruszewskiego (PiS). O takim rozwiązaniu mówiło się w kuluarach od kilku dni. PiS wprowadził do Rady Powiatu siedmiu radnych a OWS pięciu, więc piłka była po stronie zwycięzców wyborów.
W tajnym głosowaniu za kandydaturą Wieruszewskiego opowiedziało się siedemnastu radnych, jedna osoba zagłosowała przeciw, dwie wstrzymały się od głosu. Tym samym został starostą opoczyńskim na kadencję 2010–2014. W swoim krótkim expose¶ zapowiedział, że działania rozpoczęte w trzeciej kadencji powiatu będą kontynuowane.
Kolejnym punktem sesji był wybór wicestarosty i pozostałych członków Zarządu Powiatu. Tu kandydatury przedstawił nowo wybrany starosta. Na wicestarostę zaproponował – co było do przewidzenia – Józefa Roga, a na członków zarządu Andrzeja Kacprzaka i Bogdana Kubiszewskiego (obaj PiS), którzy zasiadali w zarządzie poprzedniej kadencji, oraz Sławomira Jakóbczyka (OWS).
Znowu przeprowadzono tajne głosowanie, którego wyniki nie zaskoczyły nikogo. Wszyscy kandydaci otrzymali wymagane poparcie. Józef Róg został wicestarostą przy siedemnastu głosach „za”, dwóch przeciw i jednym wstrzymującym. Dzięki temu powiatowa zamiana ról na górze stała się faktem. Kacprzak otrzymał osiemnaście głosów „za”, Kubiszewski dziewiętnaście a Jakóbczyk, nowicjusz w tym gronie, czternaście. Zarząd Powiatu został więc skompletowany.
W dalszej części posiedzenia przyjęto uchwały w sprawie składów poszczególnych komisji Rady. W skład Komisji Rodziny, Edukacji i Kultury weszli: Jacek Pacan (przewodniczący), Robert Telus, Anna Reszelewska, Mariusz Baranowski, Józef Róg, Bogdan Kubiszewski, Marianna Śmiechowska, Andrzej Kacprzak i Andrzej Kopania.
Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska działać będzie w składzie: Mariusz Łącki (przewodniczący), Sławomir Rek, Jan Wieruszewski, Stanisław Przybyła, Sławomir Jakóbczyk, Jacek Pacan, Marek Ksyta, Przemysław Skrzypek i Andrzej Sosnowiec.
Do Komisji Budżetowej weszli: Stanisław Przybyła (przewodniczący), Jan Wieruszewski, Bogdan Kubiszewski, Marek Ksyta, Zbigniew Wilk, Andrzej Podlewski, Andrzej Sosnowiec i Sławomir Jakóbczyk.
W Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pracować będą: Sławomir Rek (przewodniczący), Józef Róg, Andrzej Kacprzak, Anna Reszelewska, Marianna Śmiechowska, Andrzej Kopania, Zbigniew Wilk, Andrzej Rek i Andrzej Podlewski.
Ostatnia uchwała dotyczyła wygaśnięcia mandatu Jana Wieruszewskiego, który po wygranej w drugiej turze wyborów na burmistrza Opoczna zrezygnował z mandatu radnego powiatowego. Miejsce burmistrza zajmie Robert Tyczyński startujący w wyborach z listy KWW „Razem dla Powiatu” w okręgu nr 1.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (701) z dnia 17 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »