tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Zgoda na duże dofinansowanie

 
W czwartek, 26 września odbyła się XXX sesja Rady Gminy i Miasta. Efektem posiedzenia są trzy uchwały. Najważniejsza dotyczy zgody na dofinansowanie milionowej inwestycji na drogach powiatowychRadni zgodzili się na wsparcie powiatowej inwestycjiChodzi o rozbudowę drogi nr 3109E od granicy gmin Opoczno i Drzewica do Radzic Małych oraz drogi nr 3111E Radzice Małe ? Radzice Duże. Zarząd Dróg Powiatowych chciałby realizować inwestycję w ramach drugiego etapu Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych "Bezpieczeństwo ? dostępność ? rozwój". Pełny wniosek z załącznikami musiał złożyć do 30 września.
Pierwotne plany zakładały modernizację na długości 6,4 km, jednak ze względu na ogromne koszty inwestor postanowił podzielić odcinek na pół i realizować zadanie etapami. Zdecydował, że jako pierwszy do remontu pójdzie najbardziej zniszczony odcinek Idzikowice ? Brzuza (3,2 km), chociaż droga biegnąca przez Radzice Małe też ma fatalną nawierzchnię.
Jak poinformował burmistrz, wartość zadania została oszacowana na 10 mln zł. Wsparcie ze środków wojewody może wynieść maksymalnie 3 mln zł, dlatego 7 mln muszą zabezpieczyć powiat i gmina. Na każdy samorząd wychodzi więc po 3,5 mln.
Plany ZDP mocno rozczarowały radną Wiesławę Majcherek z Radzic Małych. ? Wielokrotnie prosiłam, by jako pierwszy remontowany był odcinek z Radzic Małych do mostu na Drzewiczce. W mojej miejscowości wykonuje się niewiele inwestycji, bo jesteśmy niejako przyklejeni do Radzic Dużych ? powiedziała. ? Decyzja w sprawie dofinansowania musi zapaść na tej sesji i nie ma już możliwości jakichkolwiek zmian. Planowałam złożyć wniosek o przedyskutowanie kwestii, który odcinek powinien być realizowany w pierwszej kolejności, ale ze względu na brak czasu nie mogę go przedstawić.
Radna poinformowała, że nie jest przeciwna głosowaniu za przyjęciem uchwały, ponieważ nie chce, by przepadły tak duże pieniądze. Jednocześnie zaapelowała o skierowanie do realizacji ? w ramach rekompensaty ? wniosku dotyczącego remontu drogi prowadzącej do cmentarza i przystanku kolejowego w Radzicach Małych.
Burmistrz ocenił, że stanowisko radnej jest zasadne. ? Podczas komisji padały głosy poparcia dla radnej Majcherek. Proszę pamiętać o Radziach Małych przy ustalaniu budżetu, by państwa deklaracje znalazły odzwierciedlenie w czynach ? zwrócił się do pozostałych członków Rady.
Wreszcie przeprowadzono głosowanie. Za przyjęciem uchwały w sprawie zgody na dofinansowanie inwestycji głosowało 14 radnych, a więc wszyscy biorący udział w sesji.
Podczas czwartkowego posiedzenia uchwalono również zmiany w wieloletniej prognozie finansowej gminy i miasta na lata 2013?2020 oraz tegorocznym budżecie, a burmistrz przedstawił informację z wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2013.
O innych tematach, które stanęły na forum sesji, będziemy pisać w kolejnych wydaniach Tygodnika Opoczyńskiego.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (847) z dnia 4 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »