tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Zdrowe wakacje

 

Wakacje to okres zasłużonego wypoczynku i oderwania od rzeczywistości. A letnia aura sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Jedni wybierają bieganie, gry zespołowe czy rower inni wolą kąpiele słoneczne lub pływanie. Jednak bez względu na to jak spędzamy wolny czas, nie można zapominać o zachowaniu ostrożności i podstawowych zasad bezpieczeństwa. Od dbania o zdrowie wakacji nie ma. Tym czasem właśnie latem różne kontuzje i dolegliwości zdarzają się naprawdę często.
W naszych planach wakacyjnych nie uwzględniamy kłopotów ze zdrowiem. Co jednak zrobić, gdy w czasie letniego wypoczynku skręcimy kostkę, zatrujemy się jedząc rybę nad morzem albo z uwagi na zmienną pogodę przeziębimy się? Wybierając się na wakacje w kraju nie spodziewamy się problemów z nagłą wizytą u lekarza pierwszego kontaktu. Bariera językowa nie istnieje, dodatkowo chroni nas ubezpieczenie Narodowego Funduszu Zdrowia. Niestety nie bierzemy pod uwagę tego, że na urlopie zazwyczaj nie wiemy, gdzie jest najbliższy lekarz, nie znamy nikogo, kto może nam pomóc a „wycieczka” po izbach przyjęć może okazać się naprawdę ciężka przeprawą.
Przede wszystkim na wakacyjne wojaże warto zabrać ze sobą tak zwane rzeczy pierwszej użyteczności. Bagaż powinien być dostosowany do charakteru wyjazdu. Pamiętajmy o tym, że pogoda jest zmienna i oprócz letnich ubrań i strojów kąpielowych, warto zapakować dres, ciepłe skarpetki i kurtkę przeciwdeszczową. Bez względu na miejsce wypoczynku, nie zapominajmy zabrać ładowarki do telefonu.
W naszym bagażu koniecznie powinna się znaleźć także dobrze wyposażona apteczka. Co do niej zapakować? Koniecznie powinny znaleźć się w niej środki przeciwbólowe oraz plastry opatrunkowe. Mogą się przydać na każdych wakacjach, bez względu na to czy wędrujemy po górach, czy wylegujemy się na słonecznej plaży. Warto także spakować preparat na oparzenia, który może się przydać nie tylko amatorom słonecznych kąpieli. W apteczce powinien znaleźć się również żel na stłuczenia i urazy oraz żel na komary, które skutecznie potrafią zniechęcić do wypoczynku na łonie natury.
Poczucie bezpieczeństwa zapewni nam świadomość, że w przypadku choroby otrzymamy pomoc przy umawianiu wizyty lekarskiej. Szybki dostęp do lekarza jest szczególnie ważny, gdy podróżują z nami dzieci. Dlatego warto zastanowić się nad wykupieniem polisy zdrowotnej, która przez cały rok umożliwi nam kontakt ze specjalistami, a w czasie wakacji da bezpieczeństwo w każdym, nawet najbardziej odległym punkcie kraju.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (681) z dnia 30 Lipca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »