tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Znaleźli
22 grudnia, o godz. 23.20 w Żarnowie na ul. Przedborskiej funkcjonariusze policji podczas kontroli ujawnili przy 20?letnim Tomaszu M. dwie ampułki z białym proszkiem po 0,5 g każda. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Z kieszeni
23 grudnia, o godz. 11.00 w Drzewicy, w markecie nieznany sprawca skradł z kieszeni kurtki 43?letniej kobiety dokumenty i 100 zł.

Ze sklepu
W nocy z 26 na 27 grudnia w Opocznie nieznany sprawca włamał się do sklepu przy ul. Skłodowskiej?Curie. Z kasy zabrał niewielką ilość gotówki oraz karty doładowań telefonicznych. Łączne straty wyceniono na 600 zł.

Mocne uderzenie
1 stycznia, o godz. 1.00 w Chełstach (gm. Żarnów) trwała zabawa noworoczna w remizie. Na tej zabawie byli między innymi goście z Kielc ? para 23?latków, był też 26?letni mieszkaniec Żarnowa. Nie wiemy, jaka była przyczyna bójki, do jakiej doszło w chwili, gdy pod remizę podjechał opel, z którego wysiadło czterech nieznanych mężczyzn. Zaczęli się szarpać z kielecką parą i żarnowianinem. Cała trójka odniosła obrażenia i wymagała pomocy medycznej. 26?latek pozostał w szpitalu na obserwacji.

Zabalowała
Wiadomo, noc sylwestrowa z reguły jest szampańska. Pierwszy dzień nowego roku najczęściej dla balowiczów kojarzy się z kacem ? gigantem i odsypianiem. Ale jak się okazuje ? niektórzy nie chcą kończyć tak szybko zabawy i przeciągają ją do następnego dnia. Ot, tak, jak to zrobiła 14?latka, którą 1 stycznia, o godz. 23.00 zobaczyli policjanci w Opocznie, na pl. Strażackim. Dziewczynka przewracała się co kilka metrów i wyglądało to tak, jakby była chora. Gdy funkcjonariusze podeszli stwierdzili, że była totalnie pijana. W telefonie, znalezionym przy nastolatce, odszukano numer do matki. Rodzicielka stwierdziła, że poprzedniego dnia dziewczynka wyszła na zabawę sylwestrową i od tego momentu nie miała z nią kontaktu. Policjanci zawieźli dziewczynkę pod wskazany adres. Niestety, nie spotkało się to z aprobatą małolaty, która zaczęła zachowywać się wulgarnie i agresywnie, momentami zaś traciła kontakt. W tej sytuacji niezbędna była pomoc medyczna. Nie wiadomo, ile wypiła nastolatka, bo dziewczyna nie była w stanie dmuchać w alkotest. Gdzie piła? Kto jej udostępnił alkohol? To już wyjaśni się przed sądem.
W nocy z 23 na 24 grudnia o godzinie 4.00 w Białaczowie policjanci zwrócili uwagę na zaparkowanego przy jednej z głównych ulic opla colibrę, w którym siedziało dwóch mężczyzn. Z uwagi na nietypową porę na spotkanie towarzyskie mundurowi podjęli decyzję o ich wylegitymowaniu. Byli to mieszkańcy Opoczna, Marcin N. (lat 17) i Rafał G. (22 lata). Podczas legitymowania mężczyźni swoim zdenerwowaniem i nietypowym zachowaniem wzbudzili u policjantów podejrzenie, iż mogą oni dysponować przedmiotami, których posiadanie jest zabronione, więc podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli osobistej podejrzewanych. Policyjne przeczucie nie zawiodło. U 17?latka policjanci ujawnili około 2 gramy suszu roślinnego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. 17?latek odpowie przed sądem za posiadanie i udzielanie środka narkotycznego. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (756) z dnia 6 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »