tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Nie ma mocnych?
We wtorek rano usłyszałam w radiowych wiadomościach, że na trzech śląskich liniach kolejowych stoi kilkanaście pociągów. Na dwóch nitkach pociągi zostały zatrzymane z powodu kradzieży przewodów, dokonanej przez złomiarzy. Niestety, plaga tego rodzaju kradzieży dotyczy nie tylko woj. śląskiego. Również u nas szerzy się ona bezkarnie. Złomiarze kradną absolutnie wszystko, co się da i są w swym działaniu bezwzględni. Dla nich nie liczy się bezpieczeństwo innych ludzi. Grunt, by oni mieli kilka złotych.
* 25 maja policja przyjęła zgłoszenie kradzieży, do jakiej doszło w Opocznie na ul. Partyzantów. Nieznani sprawcy skradli trzy skrzynki zamontowane na zaworach gazowych. Strata w sumie niewielka, ale zagrożenie kolosalne.
* Nie wiadomo, dlaczego pracownik skupu przyjął na złom wózek sklepowy. O jego kradzieży poinformowano policję 25 maja. Wózek, który zniknął spod sklepu w Opocznie, ul. Biernackiego, odzyskano podczas kontroli skupu złomu.

Pijana matka
Już 25 maja zaczęła świętować Dzień Matki 30?letnia opocznianka. Wypiła za swoje zdrowie zbyt wiele drinków, zapominając o swoich dzieciach, w wieku 7 lat i 14 miesięcy. Policjanci dostrzegli ją, gdy chwiejnym krokiem szła o godz. 15.30 w Opocznie, na ul. Skłodowskiej?Curie. Mamuśkę zatrzymano. Dzieci zostały przekazane pod opiekę siostry. Kobieta, za spowodowanie zagrożenia dla zdrowia i życia swych dzieci, odpowie przed sądem rodzinnym.

Skok na kasę
W jednej z opoczyńskich szkół, przy ul. Armii Krajowej, 25 maja nieznany dotychczas sprawca skradł z plecaka dziewczyny, portfel z dokumentami oraz z gotówką w wysokości 350 zł.

Nie zauważył?
26 maja o godz. 16.50 w Drzewicy na stacji paliw przy ul. Kolejowej nieznany dotychczas pojazd zerwał złączkę wraz z przewodem od dystrybutora gazu. Tak na marginesie: jak można nie zauważyć, że tankowanie gazu się skończyło? I kto nie zauważył: kierowca czy obsługa?

Wypadek przy pracy
27 maja, o koło godz. 1.00 w Sławnie 21?letni pracownik podczas wykonywania prac porządkowych stracił równowagę i spadł na ziemię z cysterny. Na skutek zdarzenia mężczyzna doznał urazu głowy oraz obrażeń ogólnych. Został przetransportowany do szpitala. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśni prokuratura i inspektor pracy.

W siną dal
* W nocy z 26 na 27 maja w Opocznie nieznany sprawca skradł zaparkowanego przy ul. Kopernika volkswagena passata.
* 29 maja, pomiędzy godz. 3.00 a 4.00 w Wójcinie (gm. Paradyż) nieznany sprawca skradł z ulicy motorower. Właściciel był na tyle lekkomyślny, że pozostawił pojazd wraz z dowodem rejestracyjnym, więc złodziej nie będzie miał chyba większych problemów z wykorzystaniem takiej okazji.

Okazja czyni
27 maja, około godz. 13.50 w sklepie w Opocznie na ul. Leśnej nieznany dotychczas sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę ekspedientki skradł gotówkę z kasy fiskalnej.

A to rura!
W nocy z 27 na 28 maja w Unewlu (gm. Sławno) nieznany sprawca skradł 45 rur z PCW.

?Czytelnik?
No i okazuje się, że tzw. znawcy na niczym się nie znają! Niby mówią, że czytelnictwo spada, a to nieprawda! Ciąg do słowa pisanego jest tak mocny, że pokonuje wszystkie bariery. Co tam zamki czy kłódki? Prawdziwego miłośnika nic nie powstrzyma!
A tak na serio: w nocy z 30 na 31 maja w Opocznie na ul. Biernackiego nieznany sprawca włamał się do skrzynki, w której przechowywane są zwrotne egzemplarze prasy i skradł pisma różnych wydawnictw.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »