tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Znowu złomiarze
Chyba już się nie uwolnimy od tej złodziejskiej plagi. Złomiarze kradną co i gdzie popadnie, nie licząc się z tym, że ich chciwość może okazać się nawet śmiertelna w skutkach dla innych.
* W nocy z 5 na 6 kwietnia w Opocznie, w rejonie ul. Torowej na szlaku kolejowym sprawcy skradli 14 przewodów miedzianych napowietrznej linii telekomunikacyjnej.
* Kolejnej nocy pomiędzy Ponikłą a Kozłowicami (gm. Poświętne) łupem złodziei padły elementy miedziane z dwóch transformatorów energetycznych, wartości 28 tys. zł.
* 9 kwietnia pracownik firmy współpracującej z TPSA powiadomił policję, że w Opocznie przy ul. Westerplatte nieznani sprawcy skradli kabel telekomunikacyny.
* W okresie pomiędzy 6 a 11 kwietnia w Grudzeniu Lesie (gm. Sławno) nieznani sprawcy skradli 30 metrów przewodów elektrycznych wartości 2 tys. zł.

Z działki
W bliżej nieokreślonym czasie od lutego do 6 kwietnia nieznani sprawcy wyrąbali i skradli z działki leśnej w okolicy Ogonowic (gm. Opoczno) siedem drzew – brzozy i sosny.

Skradł i porzucił
7 kwietnia opoczyńscy policjanci zatrzymali 16–latka, który około godz. 23.15 skradł z fiata pandy, zaparkowanego przy ul. Kwiatowej cztery kołpaki, a następnie porzucił je w rejonie ZUS. Ponieważ chłopak był nietrzeźwy (1,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) wezwano na komendę matkę, w obecności której wykonane zostało badanie. Sprawę kradzieży i nietrzeźwości nieletniego prowadzi zespół ds. nieletnich.

Z samochodu
* W nocy z 7 na 8 kwietnia nieznany sprawca włamał się do forda transita, zaparkowanego w Opocznie przy ul. Kossaka. Złodziej skradł 100 kompletów oświetlenia rowerowego i 27 sztuk liczników rowerowych.
* 10 kwietnia w Opocznie nieznany sprawca skradł z renaulta kangoo, zaparkowanego przy ul. Skłodowskiej–Curie, antenę CB.
* Tego samego dnia, w godzinach od 16.00 do 18.00 nieznany sprawca skradł telefon nokia 6300 z samochodowego schowka VW golfa.

Ze szkółki
* W okresie pomiędzy 2 a 5 kwietnia nieznani sprawcy dostali się na teren szkółki leśnej w Giełzowie (gm. Drzewica) i skradli 5 tysięcy sadzonek sosny.

Przed figurą
Znają Państwo przysłowie „modli się pod figurą, a diabła ma za skórą”? Wypisz, wymaluj z takim właśnie przypadkiem mamy do czynienia. 8 kwietnia w Opocznie w kościele przy ul. Kościelnej nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę jednej z parafianek i skradł jej kosmetyczkę, w której były dokumenty, gotówka oraz karta bankomatowa.

Z rozmachem
To chyba byłby pierwszy bugatti, który jeździłby po naszych ulicach, gdyby nie fakt, że został zamówiony przez złodzieja…
8 kwietnia 44–letnia kobieta zgłosiła na komendzie policji, że dzień wcześniej ktoś włamał się na jej konto internetowe i dokonał zakupu pięciu telefonów komórkowych i właśnie owego bugatti. Że jest to kosztowne zamówienie, niech świadczy, że łączna szkoda wyniosła aż 4 mln zł. Ktoś zaszaleć z rozmachem…

Skradli krowy
W nocy z 8 na 9 kwietnia w Wójcinie (gm. Paradyż) nieznany sprawca skradł z nie zamkniętego budynku gospodarczego dwie krowy.

Giną piły
W nocy z 7 na 8 kwietnia nieznany sprawca skradł spod wiaty w Brudzewicach (gm. Poświętne) piłę spalinową. Zniknęła też piła spalinowa z niezamkniętego garażu na terenie innej posesji.

Zwyrodnialec
Czy można jeszcze nazwać człowiekiem kogoś, kto rani dla przyjemności, bez powodu? 9 kwietnia, około 23.30 w Opocznie na ul. Kossaka nieznany sprawca ugodził ostrym narzędziem w lewy bok psa. Na skutek odniesionej rany pies zdechł.

Za późno
Jeżeli doszło do kradzieży i ktoś zgłasza szkodę kilka dni później, to raczej nie może liczyć na wykrycie sprawcy. Nie wiadomo, dlaczego aż cztery dni zwlekał 63–latek, który 11 kwietnia zgłosił, że w okresie pomiędzy 1 a 7 kwietnia w Dęborzeczce (gm. Poświętne) nieznani sprawcy skradli 430 sadzonek borówki amerykańskiej.

Bar pod chmurką
11 kwietnia w Opocznie na ul. Kossaka policjanci ujawnili trzech amatorów płynów z procentami. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie wiek młodzieńców. Jeden z 15–latków miał w swym oddechu 0,27 promila, drugi 0,32 promila, zaś u 17–latka alkosensor ujawnił obecność 0,69 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wezwano rodziców. Sprawa będzie miała swój epilog przed sądem dla nieletnich.

„Przydasie”
Jednak świat jest ciekawy, wciąż mnie zaskakuje ludzka pomysłowość i to, co może się przydać, choć zupełnie nie wiem, do czego. W nocy z 11 na 12 kwietnia w Grudzeniu Lesie (gm. Sławno) nieznani sprawcy skradli 130 rolek od taśmociągu przesyłowego w suszarni piasku.

Zza krat
Przez najbliższe trzy miesiące zza krat będzie się przyglądać światu 40–letni mężczyzna, którego 12 kwietnia aresztowano za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną. Ciekawe czy współlokatorzy dadzą się mu dręczyć, czy też – tym razem – on zasmakuje, jak to jest być ofiarą…

Pobili
12 kwietnia policjanci przyjęli zgłoszenie o pobiciu, do jakiego doszło 7 kwietnia w Opocznie, przy ul. Dalekiej. Nieznani sprawcy pobili mężczyznę, który z urazem głowy został hospitalizowany.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »