tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Zemścił się?
20 października, o godz. 6.30 w Opocznie nieznany sprawca przebił opony w renaulcie zaparkowanym przy ul. Spacerowej.

Najlepiej na fotografii
Z rodziną najlepiej wychodzi się na fotografii, a i to nie zawsze… Tak może powiedzieć ojciec 18–latka, któremu w okresie pomiędzy 15 a 22 października syn skradł 660 zł. Do zdarzenia doszło w Drzewicy.

Wypadek przy pracy
22 października, o godz. 12.10 w Opocznie na ul. Mokrej podczas wykonywania prac ziemnych doszło do osunięcia się ziemi, która przygniotła 51–letniego pracownika PGK. Na skutek zdarzenia mężczyzna doznał złamania miednicy i obojczyka. Został przetransportowany do szpitala. Na miejsce przybyli policjanci, prokurator i inspektor pracy. Badane są wszystkie okoliczności zdarzenia.

Nielegalna
Funkcjonariusze policji z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w trakcie wykonywania czynności operacyjnych ustalili, że w Libiszowie działa nielegalna ubojnia,w której w sposób niehumanitarny dochodzi do uboju zwierząt. Małżeństwo, z tak pozyskiwanego mięsa produkowało, wyroby wędliniarskie, które potem żona sprzedawała w Opocznie, mimo że nie posiadała zarejestrowanej działalności gospodarczej. 22 października policjanci wraz z lekarzem weterynarii dokonali kontroli samochodu, w którym ujawnili mięso, kiełbasy, kaszanki i inne wyroby wędliniarskie. Kobieta przyznała się, że sprzedaje towar pochodzący z nielegalnej ubojni. Nie ma tego dużo, bo towar jest wykonany ze świnki własnej hodowli.
Policjanci wraz z lekarzem weterynarii udali się do Libiszowa, gdzie dokonano oględzin miejsca uboju i produkcji wędlin. Mężczyzna przyznał się, że 19 października dokonał uboju świni i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Sprawę nielegalnego wprowadzenia do obrotu wyrobów wędliniarskich i mięsa przejął w ramach swej kompetencji powiatowy Inspektorat Weterynarii.

Nie dajcie się okraść!
Już w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o szeregu kradzieży z samochodów zaparkowanych w pobliżu cmentarzy. Apelowaliśmy przy tym, by nie pozostawiać w widocznych miejscach cennych przedmiotów: torebek czy saszetek, aparatów telefonicznych i fotograficznych itp. Takie pozostawienie rzeczy na widoku po prostu kusi złodzieja! A już pozostawienie nie zamkniętego samochodu to już szczyt bezmyślności i czysta okazja dla złodziejaszków.
Apelujemy raz jeszcze do wszystkich, którzy w najbliższych dniach wybiorą się na groby bliskich: nie dajcie się okraść! Torebki, dokumenty i gotówkę miejcie przy sobie, a im mniej tej gotówki tym lepiej.
23 października, pomiędzy godz. 11.45 a 1.20 w Żarnowie z nie zamkniętego poloneza, zaparkowanego przy cmentarzu, nieznany sprawca skradł torebkę z dokumentami i gotówką oraz aparat fotograficzny.

Z koparek i samochodu
* W okresie pomiędzy 22 a 25 października w Trojanowicach (gm. Żarnów) nieznany sprawca wyłamał zamki w kabinie koparki i skradł dwa akumulatory, klucze płaskie, smarownicę i 80 l oleju napędowego.
* W tym samym okresie nieznany sprawca w Dąbrówce (gm. Sławno) z nie zamkniętej skrzynki akumulatorowej jelcza oraz z nie zamkniętej skrzynki akumulatorowej koparki skradł trzy akumulatory.

Skontrolowali
25 października policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KPP w Opocznie wspólnie z trzema pracownikami Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego udali się do jednego ze sklepów „Kolekcjoner” w Opocznie, aby zbadać i zabezpieczyć tzw. dopalacze. Kontrola miała wykazać, czy w znajdujących się wcześniej w sprzedaży wyrobach znajdują się substancje narkotyczne. W pięciu przypadkach uzyskano wynik pozytywny, zaś w pozostałych nie stwierdzono zawartości substancji narkotycznych.
Towar, w którym wykryto substancje narkotyczne zabezpieczono. Pozostałe wyroby zatrzymano celem poddania ich dalszym badaniom laboratoryjnym i wydaniu ekspertyzy. Sklep ponownie zamknięto i opieczętowano.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (694) z dnia 29 Października 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »