tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Kargul i Pawlak
Są sąsiadami, ale najwyraźniej mają do siebie zbyt wiele pretensji, by żyć zgodnie. 26 sierpnia w jednej ze wsi na terenie gm. Poświętne 50–letni mężczyzna groził śmiercią i podpaleniem swemu 75–letniemu sąsiadowi. Ten poczuł się na tyle zagrożony, że złożył o tych groźbach doniesienie. Ciekawe, jaki epilog będzie miał ten sąsiedzki spór? Sąd, sądem, a sprawiedliwość…

Po co?
Po co komuś taczki i łopaty? A to, między innymi, skradli nieznani dotychczas sprawcy, którzy w nocy z 25 na 26 sierpnia włamali się do garażu na działce budowlanej w Wąglanach (gm. Białaczów). Złodzieje, oprócz dwóch taczek i trzech łopat, zabrali giętarkę do drutu, cztery taśmy miernicze, poziomicę i przewody elektryczne.

Miłośnik
Wielkim miłośnikiem zieleni musi być 38–letni Mariusz W., który 27 sierpnia w Skroninie (gm. Białaczów) wyrwał z jednej posesji 26 krzewów ozdobnych, wartości 2,5 tys. zł. Poszkodowany został 29–letni mieszkaniec Łodzi. Ciekawe, gdzie chciał je potem zasadzić?

Bandziory
30 sierpnia, o godz. 0.30 w Opocznie, na ul. Janasa dwóch mężczyzn biło pięściami i kopało po całym ciele 45–latka, mieszkańca gm. Piaseczno, doprowadzając go do stanu bezbronności. Napastnicy zabrali mu portfel z 80 zł, telefon komórkowy i klucze do domu i samochodu.

Rozbawieni?
Najwyraźniej pewna grupka ludzi wracała z zabawy w pobliskich Sobawinach i była tak rozbawiona, że zapragnęła „zabawić się” jeszcze w Libiszowie (gm. Opoczno). Poszli więc na całego. Najpierw wybili w szkole podstawowej cztery szyby, potem, nieco dalej, zniszczyli cztery płyty betonowego ogrodzenia prywatnej posesji, a następnie zniszczyli dwie energetyczne skrzynki złączeniowo–pomiarowe. Jeszcze trwa szacowanie strat, jakie wyrządziła ta „zabawa”.

W siną dal
30 sierpnia, pomiędzy godz. 10.30 a 13.30 w Opocznie na parkingu marketu przy ul. Słowackiego 47–letni opocznianin zaparkował audi 80, a sam udał się w swoich sprawach. Po powrocie ze zdumieniem zauważył, że samochód odjechał w siną dal, z tym że bez niego.

Zatankowali
W okresie pomiędzy 28 a 30 sierpnia w Brzustowcu (gm. Drzewica) nieznani sprawcy skradli z zaparkowanego MAN–a i DAF–a, należącego do przedsiębiorstwa robót drogowych, 200 litrów oleju napędowego.

Trochę skomplikowane
30 sierpnia do komendy policji zgłosił się 21–letni mieszkaniec Drzewicy i poinformował, że padł ofiarą e–oszustwa. 25 sierpnia sprzedał na internetowej aukcji radio samochodowe, poniósł też koszty wysyłki. Jednak następnego dnia nieznany sprawca włamał się na jego pocztę i podał całkiem inny numer konta, na jakie nabywca a wpłacić pieniądze, więc on – jako sprzedający – kasy nie otrzymał, zaś kupujący domaga się wydania zakupionego radia.

Uszkodził
Nie wiemy po co, ale jednak wiemy, że nie stało się to przypadkiem. W nocy z 28 na 29 sierpnia w Opocznie na ul. Janasa 17–letni Patryk M. uszkodził betonowe ogrodzenie posesji.

Do baru
W nocy z 30 na 31 sierpnia w Opocznie na ul. Kopernika nieznani sprawcy przecięli kraty zabezpieczające okno baru, dostali się do wnętrza, skąd skradli alkohol, papierosy, gotówkę z kasy i nieznaną kwotę z trzech automatów do gier.

Do szkoły
A dokładniej – do jednego z pomieszczeń gospodarczych szkoły w Ogonowicach usiłowali włamać się nieznani sprawcy w nocy z 30 na 31 sierpnia. Złodziejaszki przecięli już kratę zabezpieczające okno, ale najwyraźniej coś im przeszkodziło, bowiem zrezygnowali z zamiaru.

Wypadek przy pracy
31 sierpnia o godz. 11.10 w Zachorzowie (gm. Sławno) wykonujący prace przy remoncie kościoła, potknął się i spadł ze schodów. Na skutek upadku doznał ogólnych potłuczeń i stłuczenia kręgosłupa. Na szczęście obrażenia nie wymagały hospitalizacji. Po udzieleniu pomocy medycznej mężczyzna mógł wrócić do domu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (686) z dnia 3 Września 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »