tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam duże mieszkanie w Opocznie - 608 570 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

KOMPLEKSOWA diagnostyka biorezonansem:
+ ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 Wpadli z hukiem
13 grudnia, kilkanaście minut przed godz. 14.00, w jednym z supermarketów przy ul. 17 Stycznia w Opocznie dwóch chłopców w wieku 14 i 15 lat ukradło dwie petardy. Nieletnich złodziei zatrzymali pracownicy sklepu, którzy powiadomili policję. Chłopców przekazano rodzicom, za kradzież odpowiedzą przed sądem.

Z brzeszczotem na latarnię
13 grudnia, około godz. 21.00, w Opocznie 49?letni Józef K. usiłował brzeszczotem odciąć, prawdopodobnie z zamiarem przywłaszczenia, metalową rurę z nie działającej lampy oświetleniowej. Mężczyzna został zatrzymany. Straty na szkodę Urzędu Miejskiego jeszcze nie zostały oszacowane.

Nieletni z alkoholem
* 13 grudnia, 10 minut przed godz. 18.00, na pl. Wolności w Białaczowie policjanci zatrzymali dwóch chłopców w wieku 15 i 16 lat, którzy pili piwo na ulicy. Po wykonaniu czynności przekazano ich rodzicom, ale będą się jeszcze tłumaczyć przed sądem.
* Tego samego dnia, około godz. 19.20, w jednym ze sklepów samoobsługowych przy ul. Biernackiego w Opocznie 14?letni chłopiec ukradł baton o wartości 1,95 zł. Jak się okazało w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, miał w organizmie 0,79 promila alkoholu. I już wiadomo, dlaczego zabrakło mu na batony.
* Kolejny nietrzeźwy nieletni został zatrzymany dzień później, 14 grudnia, około godz. 22.00, w Miedznej Drewnianej. Jak tłumaczył 16?latek, dwa piwa kupił w pizzerii. 28?latek, który mu je sprzedał, zostanie ukarany. Co więcej, lokal może stracić koncesję na sprzedaż alkoholu.

Kradzieże, włamania
* W nocy z 13 na 14 grudnia nieznani sprawcy włamali się do budynku gospodarczego przy ul. Dalekiej w Opocznie. Skradli kosiarkę elektryczną, przewód elektryczny i wąż ogrodowy. Łączne straty na szkodę 78?latki wyniosły 1 tys. zł.
* W nocy z 15 na 16 grudnia, w Zdyszewicach, złodziej ukradł z terenu posesji 33?latka kilof wart 100 zł. Łup porzucił na sąsiednim podwórku.
* Tej samej nocy, również w Zdyszewicach, włamywacze dostali się do warsztatu należącego do 60?latka. Ukradli pilarkę spalinową o wartości 1.400 zł.
* Również tej nocy, w Antoniowie (gmina Żarnów) włamywacze weszli do budynku gospodarczego na jednej z posesji i ukradli kosę spalinową, pilarkę, wiertarkę, a także uszkodzili drzwi. Łączne straty na szkodę 44?latka wyniosły 2.400 zł.
* W nocy z 13 na 14 grudnia z terenu poseji przy ul. Wałowej w Opocznie skradziono dziecięcy rowerek, a następnej nocy ? duży rower. Łączne straty na szkodę mieszkańca Opoczna wyniosły 180 zł.
* W nocy z 17 na 18 grudnia nieznani sprawcy włamali się do pomieszczenia gospodarczego zlewni mleka przy ul. Kolberga w Opocznie. Skradli dwie konwie ze stali nierdzewnej, dwie bańki do udoju, akumulator z elektrycznym pastuchem i dwa wiadra. Łączne straty na szkodę 63?latka wyniosły 63 tys. zł.
* 18 grudnia, w jednym ze sklepów przy ul. Piłsudskiego w Żarnowie nieznany sprawca ukradł 38?latce torebkę z dokumentami i 500 zł w środku.

Zakupy w sieci
Kilka dni temu 22?latek zakupił przez Internet kurtkę za 351 zł. Zapłacił, ale do tej pory jej nie dostał.

Kaczkę na święta
15 grudnia, około godz. 8.00, w Sławnie Alicja P. usiłowała ukraść z terenu posesji 43?latka kaczkę. Okazało się, że kobieta jest chora psychicznie, zabrano ją do szpitala.

Relingi z volvo
W nocy z 14 na 15 grudnia, z volvo S40 zaparkowanego przy ul. Wyszyńskiego w Opocznie, nieznany sprawca ukradł dwa relingi o wartości 400 zł. Poszkodowany to 35?latek z Opoczna.

Paliwo z MAN?a
W okresie od 13 do 16 grudnia z ciężarowego MAN?a zaparkowanego na pl. Kilińskiego w Drzewicy złodzieje spuścili 80l oleju napędowego. Straty na szkodę lokalnej firmy wyniosły 470 zł.

Przęsła z ogrodzenia
Prawie rok potrzebowali pracownicy ZGM, aby zorientować się, że z ogrodzenia należącej do spółki posesji przy ul. Przemysłowej w Opocznie zniknęło 46 metalowych przęseł. Straty oszacowano na 9.200 zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »