tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Kable spod mostu
3 grudnia, w Bukowcu Opoczyńskim, pod wiaduktem na trasie Opoczno ? Idzikowice, nieznany sprawca ukradł 3 m kabla telekomunikacyjnego.

Włamanie do sklepu
W nocy z 4 na 5 grudnia, w Drzewicy włamywacze dostali się do jednego ze sklepów i skradli ręczniki, pościel, bieliznę i inne artykuły powodując łączne straty w wysokości 19 tys złotych.

Na litość
Dobre serce i naiwność nie powinny iść w parze. Czasem można pożałować udzielonej innej osobie pomocy. Przekonał się o tym 75-letni mieszkaniec Kunic (gmina Sławno), który 5 grudnia, około południa, stracił 2.800 zł. Taką sumę dał nieznajomej kobiecie, która weszła do jego domu prosząc o pomoc. Jak twierdziła, jedzie wraz z mężem do szpitala, gdzie operowane ma być ich ciężko ranne w wypadku dziecko i potrzebuje na tę operację 3 tys. zł. Nie chciała tej sumy pożyczyć, a jedynie wymienić, bo - jak mówiła ? dysponuje taką kwotą, ale w obcej walucie. Mężczyzna dał jej wszystkie swoje oszczędności, przyjmując w zamian pakunek z obcą walutą ? a jak się później okazało, z pociętym papierem. Kobieta zniknęła z pieniędzmi.

Z szopy
W okresie od 5 do 7 grudnia, w Woli Załężnej, nieznani sprawcy włamali się do drewnianej szopy na placu budowy i skradli z niej pompę wartą 140 zł. Na sąsiedniej posesji, prawdopodobnie ci sami sprawcy, włamali się do nowo budowanego domu. Tu zginęło 10 m przewodu elektrycznego.

Podpalili kontener
8 grudnia, około godz. 14.30, w Mroczkowie Gościnnym nieznani sprawcy podpalili cmentarny kontener na śmieci, powodując jego zniszczenie. Straty na szkodę miejscowej parafii wyniosły 3 tys. zł.

Nawrócony złodziej
9 grudnia, przed południem, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie nieznany sprawca z torebki 26-latki ukradł portfel z dokumentami i z pieniędzmi. Złodziej wykazał się ludzkim odruchem i dokumenty zwrócił.

W sklepie
9 grudnia, około południa, w jednym ze sklepów odzieżowych przy ul. Piotrkowskiej w Opocznie 41-latkowi skradziono portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Symulant
Ciekawą historię wymyślił sobie 55-latek, który zabalował 9 grudnia i następnego dnia rano nie chciał iść nietrzeźwy do pracy. Po godz. 10.00 powiadomił policję, że nad ranem, około godz. 4.00, w Drzewicy napadli go nieznani mężczyźni, którzy żądając od niego 10 zł ranili go nożem niszcząc jednocześnie jego ubranie. Jak ustalili policjanci, do rozboju w ogóle nie doszło, a w chwili składania zawiadomienia "poszkodowany" miał jeszcze w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Przyznał, że bał się iść do pracy w takim stanie i potrzebował dobrej wymówki. Nie pomyślał jednak, że fałszywym zgłoszeniem o popełnieniu przestępstwa utrudnia pracę policji.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (857) z dnia 13 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »