tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Dzień targowy
Rano 10 maja w Opocznie, na targowisku nieznany sprawca skradł z torebki 77?letniej kobiety portfel z dokumentami i gotówką.

Pies pogryzł
11 maja, około godz. 21.30 w Opocznie ulicą Biernackiego szła 20?letnia kobieta. W pewnym momencie mijał ją nieznany mężczyzna, prowadzący na smyczy psa podobnego do pitbulla lub amstaffa. Nagle pies rzucił się na kobietę, gryząc ją w policzek. Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie zajęli się nią chirurdzy. Najbardziej zaskakująca jednak jest reakcja właściciela psa, który spokojnie oddalił się z miejsca zdarzenia.
Hiena
Po krótkim okresie spokoju znów pojawiają się cmentarne hieny. Tym razem w Opocznie, pomiędzy 6 a 13 maja z cmentarza przy ul. Świerkowej nieznany sprawca skradł mosiężny wazon.

O włos
13 maja, o godz. 16.45 oficer dyżurny policji w Opocznie otrzymał informację, że na torowisku Centralnej Magistrali Kolejowej znajduje się 24?letni desperat zdecydowany na odebranie sobie życia. Natychmiast na miejsce udał się patrol policji, a jednocześnie poinformowano o sytuacji posterunek SOK. Łączami kolejowymi zawiadomiono maszynistów zbliżających się pociągów o konieczności zwolnienia prędkości. W tym czasie dwoje policjantów z wydziału prewencji przekonywało młodego mężczyznę do rezygnacji z zamiaru. Udało się w ostatniej chwili! Zdążyli zejść z torowiska tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Mężczyznę przekazano lekarzowi, który po badaniu zadecydował, że dalszej opieki może podjąć się rodzina.

Na dotację
Najwyraźniej (oby!) do historii przechodzi metoda ?na wnuczka?. Coraz rzadziej pojawiają się informacje o próbach wyłudzenia pieniędzy od osób starszych przez oszustów podających się za członka bliskiej rodziny. Ale w tej branży nie może istnieć pustka, więc coraz częściej słyszy się o tym, że zamiast wnuczków pojawiają się rozmaici urzędnicy, którzy gwarantują jakieś pieniądze, najczęściej pochodzące z Unii Europejskiej, urzędu skarbowego lub ZUS (KRUS). Do domów osób starszych pukają także niby?pracownicy opieki społecznej. Wszyscy jednak, niezależnie jak się przedstawiają, mówią o wielkich pieniądzach, które należą się odwiedzanej osobie, tylko? I o to właśnie ?tylko? im chodzi ? trzeba najpierw coś tam zapłacić. Niewiele, jakiś tam tysiąc, dwa ? bo trzeba najpierw zapłacić np. podatek, zanim się otrzyma te kilkadziesiąt tysięcy. No i starsi ludzie dają się na to nabrać, dają pieniądze, najczęściej te odłożone na czarną godzinę.
Starsi ludzie są naiwni, wciąż wierzą, że ludzie nie są tacy źli. Dlatego łatwo padają ofiarą oszustów i dlatego młodsi członkowie rodziny powinni cierpliwie im wytłumaczyć, żeby dziadkowie trzymali pieniądze w banku, a nie w szafie i by nie wpuszczali do swych mieszkań osób nieznajomych, a gdy ktoś nalega na wejście by wzywali swoich bliskich lub sąsiadów.
Tym razem ofiarą oszusta padł 88?latek z Januszewic (gm. Opoczno). 14 maja, około godz. 13.00 do jego mieszkania zawitał mężczyzna podający się za urzędnika z gminy, który zawiadamiał, że przyznana została dotacja unijna, tylko trzeba opłacić podatek. Starszy pan miał w domu 1500 zł, co w zupełności zadowoliło ?urzędnika?. Poszedł, by podobno szybko coś tam zapłacić i wrócić z przyznaną unijną dotacją, i szukaj wiatru w polu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (775) z dnia 18 Maja 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »