tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Porażająca głupota
Zastanawiam się czy złomiarze są po prostu tylko głupi i chciwi, czy też brakuje im na tyle rozumu, by ten służył wyobraźni, a przecież niewiele jej potrzeba, by przewidzieć skutki ludzkich działań. Kradną wszystko, nie bacząc na konsekwencje ? studzienki kanalizacyjne, kable telekomunikacyjne, kable i urządzenia ze szlaków kolejowych itp. Ich nie obchodzi, że mogą spowodować katastrofę kolejową na skalę tej pod Szczekocinem lub że w samochodzie, który wpadnie do otwartej studzienki zginie cała rodzina. Mają te kilka złotych na wino marki Wino?
* 7 marca pomiędzy godz. 12.00 a 17.00 na szlaku Tomaszów ? Radom, w okolicy Radzic (gm. Drzewica) nieznany sprawca skradł 70 m miedzianego kabla, czym spowodował uszkodzenie sygnalizacji świetlnej uprzedzającej o nadjeżdżającym pociągu. Jest to ewidentny przykład sprowadzenia zagrożenia w ruchu lądowym.
* Chyba tylko opatrzności zawdzięczać można fakt, że nie doszło do katastrofy na CMK po tym, jak 11 marca, około godz. 22.50 w pobliżu stacji Opoczno Płd. nieznani sprawcy przecięli i skradli dwa przewody po 60 m każdy. Kable te zasilały napędy i blokady na szlaku CMK a przecież można łatwo przewidzieć, co mogłoby się stać, gdyby któryś z rozpędzonych pociągów nie mógł awaryjnie zahamować.

Zatankowali
W nocy z 7 na 8 marca w Kraszkowie (gm. Opoczno) nieznani sprawcy skradli z baku DAF?a 350 litrów oleju napędowego, czym spowodowali szkodę w wysokości 1800 zł.

Po raz kolejny
8 marca na komendę zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o kolejnym już (na naszym terenie) oszustwie internetowym. Powiedział, że 23 lutego na Allegro zakupił gry play station. Zapłacił za nie 81 zł, a zamówionego towaru dotychczas nie otrzymał.
O to, by nie płacić przed realizacją zamówienia, apelowaliśmy już wielokrotnie, jednak ? jak widać na tym przykładzie ? bezskutecznie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (766) z dnia 16 Marca 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »