tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


?Przydasie?
Ludzie naprawdę potrafią zaskakiwać swymi pomysłami ? wszystko im przyda się, nawet szalunki do wzmacniania wykopów? 31 stycznia policja została powiadomiona o kradzieży, do jakiej doszło w Antoniowie (gm. Sławno). Z terenu budowy linii kanalizacyjnej w tajemniczy sposób zniknęły szalunki wartości 13400 zł.

Wandale
Wieczorem 1 lutego w Opocznie, na ul. Żeromskiego nieznani sprawcy zniszczyli lusterka w oplu astrze i oplu vectrze.

Bezskuteczne
Od rana, 4 lutego, policjanci wspólnie ze strażakami prowadzili poszukiwania Sebastiana Kulika. Według otrzymanych informacji, 27?latek mógł się pojawić nad zalewem, dlatego przeszukano brzegi zbiornika i Drzewiczki. Poszukiwania okazały się bezskuteczne.

Fałszywka
4 lutego, około godz. 18.00 w markecie w Drzewicy 22?letni klient chciał zapłacić rachunek banknotem 50?złotowym. Kasjerce banknot wydał się podejrzany. Po bliższym przyjrzeniu się okazało się, że była to fałszywka. Wezwano policję, która zabezpieczyła podejrzany banknot z portretem Kazimierza III Wielkiego.

Mieli pecha?
W nocy z 3 na 4 lutego w Popławach (gm. Sławno) nieznani sprawcy włamali się do sklepu spożywczego, z którego nic nie skradli. Być może mieli pecha i ktoś ich wypłoszył? Szkody, jakie spowodowali, wyceniono na 300 zł.

Goście, goście
Kiedyś (a może i dziś) po wyjściu gości służba liczyła srebra. Teraz raczej niezbyt często używa się takich sztućców, ale chyba nadal trzeba pilnować gości?
5 lutego, na drodze wjazdowej do Tomaszowa Maz. funkcjonariusze policji z tamtejszej KPP zatrzymali dwóch mężczyzn: 33?letniego Krzysztofa J. i 46?letniego Jacka G. Obaj są mieszkańcami Tomaszowa. Policjanci zainteresowali się przewożonym przez nich metalowym ładunkiem. Jak się okazało, panowie tak zachwycili się wyposażeniem kopalni w Grudzeniu, że postanowili zabrać ze sobą ?pamiątki? wartości 3,5 tys. zł. Metalowe części zostały zwrócone właścicielom, zaś obaj panowie trafili w gościnne progi opoczyńskiej komendy na dłużej. Poczekali tu na decyzję sądu, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Zabójcza bezmyślność
Dla kilku złotych są gotowi zaryzykować ludzkim życiem. Czy to chciwość, czy tylko bezmyślność nie wiem, ale aż chciałoby się, by złomiarze okradający linie kolejowe, energetyczne czy telekomunikacyjne, a także studzienki kanalizacyjne, znaleźli się w jednym pociągu, który oni skazali na wykolejenie. Niestety, nie ma takiej możliwości, pozostaje tylko łapać złodziei i ich karać (z reguły łagodnie).
7 lutego, pomiędzy godz. 18.00 a 22.00 na linii Idzikowice ? Radzice (gm. Drzewica) zniknęło 39 złączek szynowych wartości 1200 zł. Policjanci z KP w Drzewicy wraz z SOK?istami podjęli się poszukiwania sprawców kradzieży. Dość szybko psi nos znalazł trop, po którym doprowadził do domu 47?letniego mieszkańca Idzikowic. Tam ujawniono skradzione złączki. Ciąg dalszy ta sprawa znajdzie przed sądem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (761) z dnia 10 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »