tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Z piwnicy
12 stycznia opoczyńska policja przyjęła zgłoszenie kradzieży, do jakiej doszło w Opocznie, na ul. Partyzantów w okresie pomiędzy 7 a 11 stycznia. Nieznany sprawca włamał się do piwnicy, skąd skradł odkurzacz, cztery 2–litrowe butelki z sokiem malinowym i uszkodził kłódkę.

Nic nie zostało
Pewnie niektórzy pamiętają piosenkę Daukszewicza, który śpiewał „tyle mi zostało, co mi nakapało”. Niestety, tak już nie zaśpiewa 55–letni mieszkaniec Ostrowa (gm. Opoczno), bowiem w nielegalnej produkcji alkoholu przeszkodzili mu funkcjonariusze policji, którzy 12 stycznia przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze i ujawnili kompletną instalację do wyrobu alkoholu oraz zacier. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Z CMK–i
W nocy z 12 na 13 stycznia nieznani sprawcy skradli 1,5 m linki obejściowej oraz jedną trzymetrową z Centralnej Magistrali Kolejowej na wysokości przystanku Opoczno Płd.

Z działki
W nocy z 12 na 13 stycznia w Zarzęcinie (gm. Mniszków) nieznani sprawcy skradli z działki rekreacyjnej szlifierkę kątową oraz spawarkę, czym spowodowali szkodę w wysokości 500 zł.

Wandale
* 13 stycznia w Opocznie nieznani sprawcy zniszczyli osiem płyt betonowych w tylnej części ogrodzenia oraz zniszczyli rynnę deszczową hali sportowej przy ZSS nr 3.
* 15 stycznia, o godz. 6.40 w Opocznie nieznany sprawca przeciął dwie opony w renaulcie masterze, zaparkowanym przy ul. Spacerowej. Poszkodowanym został 35–letni mieszkaniec Nowego Miasta.

Kradł drzewa
15 stycznia w godz. 10.00 – 12.00 w Maleniu (gm. Żarnów) 45–letni Mirosław D. ściął i przywłaszczył sobie cztery sosny, należące do Lasów Państwowych. Niestety, nie nacieszył się nimi długo, bo skradzione drzewa odzyskano.

Mocne uderzenie
16 stycznia w Bukowcu Opoczyńskim, na dyskotece nieznany mężczyzna uderzył w dłoń 22–latka tzw. tulipanem (rozbitą butelką). Rozcięcie dłoni wymagało interwencji chirurgicznej i szycia. Poszkodowany chyba zbyt mocno nie cierpiał, ponieważ był mocno „znieczulony” – badanie alkosensorem ujawniło obecność 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Odmówił złożenia zawiadomienia o zaatakowaniu.

Seria włamań
* 16 stycznia, o godz. 10.30 w Opocznie 67–letni mężczyzna ujawnił włamanie do domu przy ul. Norwida. Nieznany sprawca skradł komputer z monitorem, płytki ceramiczne oraz radioodtwarzacz CD.
* Tego samego dnia w Zarzęcinie (gm. Mniszków) nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego i skradł elektronarzędzia, o łącznej wartości 10 tys zł.
* Również 16 stycznia w Opocznie nieznani sprawcy włamali się do altanki na terenie ogródków działkowych i skradli kosiarkę elektryczną, podkaszarkę, radio sony, wieżę stereo, butlę gazową, aparat chłodniczy i 25 m kabla elektrycznego.
* W nocy z 15 na 16 stycznia w Opocznie nieznani sprawcy włamali się do sklepu przy ul. Biernackiego i skradli bieliznę damską i męską.
* Tego samego dnia w Opocznie na ul. Mickiewicza nieznani sprawcy skradli kolumny głośnikowe z salonu gier, wartości 300 zł.

Trafili za kratki
Wieczorem 15 stycznia do mieszkania 76–letniego mężczyzny w Radwanie (gm. Białaczów) wtargnęli mężczyźni w wieku 23 i 26 lat, którzy zażądali wydania pieniędzy, które jakoby starszy mężczyzna powinien posiadać z tytułu sprzedaży działki rolnej. Gdy odmówił, twierdząc, że nie ma tych pieniędzy, napastnicy zaczęli go bić i dusić, strasząc przy tym siekierą, którą m.in. uszkodzili łóżko. Nic tym nie wskórali, wobec czego zadowolili się znalezioną paczką papierosów i gotówką w wyskości… 17 zł.
O fakcie napaści na starszego mężczyznę powiadomił policję następnego dnia jego opiekun. Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić miejsce pobytu napastników, których zatrzymano. Decyzją sądu trafili do aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy.

Nie zwlekajcie!
Świat nie jest – niestety– doskonały i bywa, że stajemy się ofiarą przestępstwa, np. kradzieży. I wtedy dość często popełniamy błąd, zbyt długo zwlekając z powiadomieniem policji o zaistniałym fakcie. Im później złożymy doniesienie, tym bardziej zacierają się ślady mogące doprowadzić do ujęcia sprawcy przestępstwa (lub tylko wykroczenia) i tym trudniej będzie go ująć.
* 18 stycznia do KPP w Opocznie wpłynęło doniesienie o kradzieży, do jakiej doszło w okresie pomiędzy 20 grudnia a 12 stycznia. Z nie zamieszkanego budynku w Januszewicach nieznani sprawcy skradli butlę gazową, bojler, ruszt i drzwiczki od pieca kaflowego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (706) z dnia 21 Stycznia 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »