tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Dzień targowy
Najwyraźniej jakiś złodziej polubił targowisko w Opocznie i jego roztargnione klientki, bo praktycznie nie ma tygodnia, by nie dokonywał kradzieży z torebek. Tym razem ofiarami padły trzy kobiety: 17–, 24– i 32–letnia. Złodziej skradł im portfele z gotówką, dokumentami oraz kartami bankomatowymi. Tylko najstarsza z nich, mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego, odzyskała swoje dokumenty, bo złodziej porzucił portfel koło jej samochodu. Na otarcie łez zostawił jej w portfelu 100 zł. Pewnie po to, by miała za co wrócić do domu. No cóż, litościwe panisko…

Na złom?
Nie wiemy czy złodziej wiedział, jakie powoduje szkody, gdy kradł przewód zasilający pompę oraz 50 m przewodu sterowniczego. Pewnie chciał się wzbogacić, oddając je na złom, gdzie dostałby za to kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. A tymczasem oba te przewody warte są aż 11 tys. zł! Do kradzieży doszło pomiędzy 8 a 10 czerwca w Grudzeniu Lesie (gm. Sławno).

E–oszustwo
Tyle już razy przestrzegaliśmy, by za zamówione drogą internetową towary płacić dopiero po ich otrzymaniu, bo można być nabitym w butelkę. Przestrzegaliśmy, a jednak wciąż znajdują się tacy, którzy najpierw płacą, a potem płaczą…
10 czerwca 32–letnia kobieta zgłosiła na policji fakt oszustwa. Jak powiedziała, zapłaciła za wylicytowaną na Allegro kosiarkę spalinową około 500 zł, a towaru nie otrzymała.

Będzie sklep?
Już wcześniej pisałam, że pewnie w najbliższym czasie będzie otwarty gdzieś sklep z oryginalnymi felgami do rozmaitych marek samochodów. Co tydzień bowiem z kilku pojazdów kradzione są całe ich komplety. W nocy z 7 na 8 czerwca zginęły felgi z opla corsy i peugeota, zaparkowanych w Opocznie przy ul. Partyzantów. Zaś w nocy z 12 na 13 czerwca zniknęły felgi z volkswagena passata, zaparkowanego w Opocznie przy ul. Kopernika.

Chyba nie będzie
A jednak chyba nie powstanie nowy sklep z używanymi kołpakami, a to za sprawą opoczyńskich policjantów z wydziału prewencji, którzy interweniowali w jednym z opoczyńskich mieszkań (zakłócanie ciszy nocnej). Przez lekko uchylone drzwi funkcjonariusz zauważył leżący kołpak. Mając podejrzenia co do legalności pochodzenia kołpaka, policjanci weszli do pokoju, w którym ujawnili pięć kompletów kołpaków pochodzących od samochodów różnych marek oraz dwie anteny samochodowe. Właściciel mieszkanie nie potrafił wyjaśnić źródła ich pochodzenia. Po wykonaniu niezbędnych czynności kołpaki zabezpieczono w KPP w Opocznie. Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy.
W związku z tym policja apeluje do osób, którym skradzione zostały kołpaki, aby zgłosiły się do prowadzącego tę sprawę asp. sztab. Bernarda Adamczyka w celu rozpoznania swojej własności. Kontakt telefoniczny pod numerami 44 754 61 36 lub 44 754 61 04.

Odzyskał
15 czerwca, po otrzymaniu telefonicznej informacji przez anonimową osobę, policjanci ujawnili w kompleksie leśnym w okolicy CMK w Opocznie skradzionego w nocy z 8 na 9 czerwca z parkingu przy ul. Jana Pawła II mitsubishi. Po wykonaniu niezbędnych czynności samochód zwrócono właścicielowi.

Z lasu
W okresie od maja do 15 czerwca nieznany sprawca wyrąbał i skradł z kompleksu leśnego w Libiszowie (gm. Opoczno) dwie sosny i jeden dąb.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »