tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Pomogli zatrzymać złodziei
W środę, 25 czerwca, opoczyńską policję powiadomiono o kradzieży 20 tys. zł. Do zdarzenia doszło około godz. 16.30, w jednym ze składów węgla na terenie Opoczna. Pojawiły się tam dwie kobiety i mężczyzna, wszyscy z średnim wieku, zainteresowani zakupem kilku ton opału. Podczas rozmowy wykorzystali nieuwagę właścicielki i z torebki ukradli 20 tys. zł. Sprawcy szybko wyszli i odjechali zaparkowanym w pobliżu samochodem. Po ich wyjściu poszkodowana zorientowała się, że została okradziona i powiadomiła policjantów, którzy od razu rozpoczęli poszukiwania. Ustalili markę i kolor pojazdu, którym poruszali się złodzieje, zebrali także inne informacje, które pomogły ustalić sprawców. Okazało się, że odjechali oni w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego, tą samą trasą, którą akurat podróżowała krewna poszkodowanej. Kobieta, poinformowana telefonicznie o okolicznościach zdarzenia, zauważyła opisany przez świadków samochód w okolicach Józefina (gmina Ujazd). Powiadomiła o tym policję i pojechała za sprawcami kradzieży. Wkrótce auto zatrzymali funkcjonariusze policji z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy ujęli złodziei: 53-letnią Genowefę S., 53-letnią Reginę W. i 51-letniego Sławomira B. (wszyscy z powiatu bydgoskiego). Całą trójkę osadzono do wyjaśnienia w opoczyńskiej komendzie. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Młodociany bandyta
Brutalnego rozboju na 10-latku, nie po raz pierwszy zresztą, w czerwcu tego roku dopuścił się 14-letni mieszkaniec Drzewicy. W rejonie szkoły podstawowej w tej właśnie miejscowości napadł na dzieciaka i wciągnął za garaże, gdzie żądając pieniędzy dusił go, zdjął mu spodnie i skakał po jego ciele. Okazuje się, że tego samego chłopaka 14-latek napadł już we wrześniu ubiegłego roku, również w rejonie szkoły. Wówczas nastraszył go, poparzył mu usta papierosem i uderzał jego głową o ścianę. Wtedy chłopcu udało się uciec. Niestety, o tamtym zdarzeniu nie powiadomiono policji. Dopiero teraz mundurowi dowiedzieli się o obydwu atakach na dziecko. Trwa postępowanie w tej sprawie. Nastoletni bandyta stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich i na pewno nie uniknie kary. Policjanci apelują do rodziców i opiekunów, aby informowali o każdym przypadku przemocy czy wymuszania od dzieci pieniędzy. Tylko zdecydowana reakcja może powstrzymać bezkarnych napastników i ustrzec nasze dzieci przed atakiem z ich strony.

Pijana matka
Po raz kolejny policjanci zatrzymali w Opocznie matkę, która w stanie nietrzeźwości opiekowała się swoimi dziećmi. Tym razem, 26 czerwca, około godz. 1.00, mundurowi interweniowali na ul. Sobieskiego. Zatrzymali tu 25-letnią Katarzynę N., pod której opieką znajdowało się troje jej dzieci w wieku 9, 5 i 1,5 roku. Kobieta miała w organizmie 1,36 promila alkoholu. Dzieci przekazano rodzinie.

Odpowie za kradzież roweru
26 czerwca, około godz. 15.00, na ul. Słowackiego w Opocznie, 22-letni Dawid M. ukradł, wart 1.200 zł rower bmx. Złodzieja zatrzymano jeszcze tego samego dnia, a odzyskany pojazd zwrócono właścicielowi. 22-latek został osadzony do wyjaśnienia. Odpowie za kradzież.

Króliki z klatki
W nocy z 29 na 30 czerwca, z terenu jednej z posesji w Petrykozach (gmina Białaczów), nieznany sprawca ukradł z klatki dwa króliki o łącznej wartości 220 zł. Kradzież zgłosił właściciel.

Z kopalni
W okresie od 23 do 30 czerwca, z terenu kopalni Tresta Wesoła z siedzibą w Żarnowie, nieznani sprawcy ukradli dwa bloki skalne o łącznej wartości 5 tys. zł.

Kołpaki z bmw
W nocy z 29 na 30 czerwca, z bmw zaparkowanego przy ul. Kopernika w Opocznie, skradziono cztery kołpaki o łącznej wartości 250 zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (886) z dnia 4 Lipca 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »