tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Ujęci
Mieszkańcom domu jednorodzinnego przy ul. Kwiatowej noc z 30 września na 1 października nie minęła spokojnie. O godz. 1.55 obudził ich hałas - włączył się alarm sygnalizujący wizytę złodziei, którzy spłoszeni przez sygnalizację oraz domowników zdążyli jednak chwycić torbę z laptopem wartości 3 tys. zł. Po pościgu podjętym przez policjantów z drogówki i ?kryminalnych? udało się ująć w okolicy Bukowca Opoczyńskiego dwóch podejrzanych mężczyzn: 39-letniego Sławomira T. i 32-letniego Adriana J., poruszających się fordem escortem. Znaleziono przy nich skradziony laptop. Nie było więc wątpliwości, że to oni dokonali włamania. Zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań, a następnego dnia - decyzją sądu - trafili na trzy miesiące do aresztu.
Złodziejaszki przyjechały do Opoczna na gościnne występy aż z Bogatyni i Brzegu Dolnego.

Przerwa na łączach
1 października Telekomunikacja Polska SA powiadomiła policję o kradzieży ok. 50 m linki telekomunikacyjnej, do jakiej doszło na linii łączącej Różanną z Karwicami (gm. Opoczno).

Z domu
W nocy pomiędzy 30 września a 1 października nieznany sprawca włamał się do budowanego domu w Opocznie, przy ul. św. Piotra, skąd skradł agregat prądotwórczy wartości 3 tys. zł.

Z samochodów
* W nocy z 1 na 2 października w Opocznie nieznany sprawca z zaparkowanego przy ul. Spacerowej opla omegi skradł radioodtwarzacz wartości 500 zł.
* 4 października nieznany sprawca skradł tablice rejestracyjne z opla vectry, zaparkowanego w Opocznie przy ul. Wyszyńskiego. Poszkodowany został 65-letni obywatel Niemiec.

Złodzieje i wandale
W okresie pomiędzy 17 sierpnia a 3 października do mieszkania w Dzielnej (gm. Opoczno) włamali się nieznani sprawcy, którzy skradli baterię wannową i szlifierkę kątową. Nie wiadomo, czy szukali tajnych schowków, ale zniszczyli też kominek. Właściciel, wycenił szkodę na 2800 zł.

Wystroił się
No, czasami nie można się oprzeć, gdy widzi się coś fajnego? Najwyraźniej nie potrafił się oprzeć pokusie posiadania fajnego ciucha nieznany sprawca, który 4 października skradł ubranie z manekina ustawionego w oknie wystawowym SDH w Opocznie.

Ktoś się wzbogacił
4 października, pomiędzy godz. 18.00 a 19.45, nieznany sprawca skradł z domu jednorodzinnego w Drzewicy 15.600 zł.

Nic ciekawego?
Tego samego dnia nieznani sprawcy włamali się też do domu w Wygnanowie (gm. Opoczno). Najwyraźniej nic interesującego nie znaleźli, bowiem nic nie zginęło. Szkody, jakie spowodowali podczas myszkowania po mieszkaniu, wyceniono na tysiąc zł.

Wandale
W nocy z 3 na 4 października w Opocznie nieznani sprawcy uszkodzili daewoo lanosa, zaparkowanego przy ul. Kopernika. Wandale rozlali na masce samochodu substancję żrącą, co spowodowało uszkodzenie lakieru. Ponadto wgnietli przedni błotnik i uszkodzili antenę, czym spowodowali szkodę w wysokości 1600 złotych.

Z plecaka
Na terenie szkoły rolniczej w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) 5 października, pomiędzy godz. 8.00 a 14.00 nieznany sprawca skradł z plecaka 17-latka portfel z dowodem rejestracyjnym motoroweru, legitymacją szkolną i 10 zł.

W siną dal
W nocy z 6 na 7 października w Opocznie nieznany sprawca skradł zaparkowanego przy ul. Kopernika volkswagena passata, wartości 33 tys. zł.
Policja apeluje: jeśli zauważycie kogoś obcego, kręcącego się (szczególnie wieczorem) w pobliżu zaparkowanych samochodów nie wahajcie się dzwonić na policję. Lepiej niech funkcjonariusze wylegitymują osobę niewinną, niż ma dojść do kolejnej kradzieży auta. Bądźcie czujni, bowiem w ostatnim czasie z opoczyńskich parkingów zniknęło sporo samochodów?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »