tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Zdali na 63 procent

 
Są wyniki tegorocznego sprawdzianu dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Niestety, podobnie jak w latach ubiegłych, nie są najlepsze. Szóstoklasiści w skali kraju uzyskali średnio 25,27 punktów na 40 możliwych. W naszym powiecie sprawdzian najlepiej napisali uczniowie PSP w Brzustowcu (gmina Drzewica), którzy uzyskali średnio 31 punktów. Najgorszy wynik ? 20,67 punktów ? należy do uczniów SP w Modrzewiu (gmina Opoczno)

 


Ogólnopolski sprawdzian dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych odbył się w całym kraju 5 kwietnia. Przystąpiło do niego ponad 370 tysięcy szóstoklasistów. W naszym powiecie arkusz standardowy rozwiązywało 862 uczniów. Zmagali się oni z dwudziestoma zadaniami zamkniętymi i sześcioma zadaniami otwartymi, na których rozwiązanie mieli 60 minut.
Sprawdzian nie badał poziomu wiedzy. Określał, w jakim stopniu uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej opanowali umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.
Tradycyjnie szóstoklasiści najlepiej poradzili sobie z zadaniami wymagającymi czytania ze zrozumieniem. Gorzej wypadło pisanie oraz wykorzystanie wiedzy w praktyce. Na 40 punktów możliwych do uzyskania średni wynik w kraju wyniósł 25,27. Nieco gorzej wypadł sprawdzian w naszym powiecie ? uczniowie zdobyli średnio 25,20 punktów (o 0,03 lepiej niż w województwie). Co prawda w tym roku szóstoklasiści wypadli lepiej, niż ich starsi koledzy w ubiegłym roku (23,98), jednak uzyskanie 25 punktów na 40 możliwych oznacza, że uczniowie kończący szkołę podstawową opanowali wymagane umiejętności jedynie w 63%.
W województwie łódzkim średni wynik sprawdzianu wyniósł 25,17 punktów. Najlepiej wypadli uczniowie powiatu łowickiego, którzy uzyskali średnio 26,35 punktów. Najgorzej sprawdzian wypadł w powiecie pajęczańskim ? 23,43. Uczniowie z opoczyńskiego w skali województwa wypadli więc średnio ? nieco lepsi od nich okazali się szóstoklasiści z powiatów skierniewickiego, rawskiego, pabianickiego, i łódzkiego wchodniego.
Spójrzmy jeszcze, jak wypadli uczniowie poszczególnych gmin naszego powiatu. Najlepszy średni wynik uzyskali szóstoklasiści z gminy Paradyż ? 26,61 punktów. Powyżej 26 punktów zdobyli również uczniowie z gmin Sławno (26,44), Drzewica (26,16), i Poświętne (26,08). Nieco gorzej, ale na poziomie średniej w kraju i w powiecie, wypadli uczniowie z gminy Białaczów ? 25,15. Wynik szóstoklasistów z opoczyńskich szkół jest już nieco niższy ? wynosi 24,99 punktów. Najgorzej wypadli uczniowie gmin Żarnów (23,03) i Mniszków (23,30).
Jak te wyniki mają się do ubiegłorocznych? Rok temu najlepiej w powiecie sprawdzian wypadł w gminie Opoczno. Był znacznie lepszy od pozostałych gmin oraz od średniego wyniku w powiecie. W tym roku opocznianie uplasowali się na trzecim miejscu od końca wśród gmin powiatu. W porównaniu do roku ubiegłego znacznie lepsze wyniki uzyskali uczniowie szkół w gminach Paradyż i Poświętne (tu w ubiegłym roku były najniższe wyniki). Niezmiennie najniższe wyniki w powiecie uzyskali uczniowie z gminy Żarnów.
Publikując wyniki tegorocznego sprawdzianu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna po raz pierwszy podała średni wynik każdej szkoły. Na tej podstawie można więc pokusić się o pewne porównania, choć należy pamiętać, że wynik szkoły w dużej mierze zależy od liczby jej uczniów, którzy przystąpili do sprawdzianu.Wyniki wszystkich szkół w naszym powiecie prezentujemy w tabeli, podając
jednocześnie liczbę zdających.Najlepszy wynik wśród wszystkich szkół w powiecie opoczyńskim uzyskali uczniowie PSP w Brzustowcu (gmina Drzewica), którzy uzyskali 31 punktów. Nieco mniej ? 30,78 ? zdobyli szóstoklasiści z PSP w Kunicach (gmina Sławno). Stosunkowo wysokie wyniki osiągnęli również uczniowie SP w Petrykozach (gmina Białaczów) ? 29,20 oraz SP w Wójcinie (gmina Paradyż) i Prywatnej SP w Opocznie ? 28,50. Są to jednocześnie szkoły, które mogą się poszczycić najlepszymi wynikami w poszczególnych gminach. Najniższy wynik średni w powiecie uzyskali uczniowie SP w Modrzewiu z siedzibą w Ziębowie (gmina Opoczno), którzy zdobyli zaledwie 20,67 punktów na 40 możliwych, a więc ledwie połowę możliwych punktów. Niskie wyniki osiągnęli również uczniowie SP w Błogiem Rządowym (gmina Mniszków) ? 21,80, SP nr 2 ? 22, 00, SP w Białaczowie ? 22,71, SP w Krzczonowie ? 22,43, SP w Stoku (druga z trzech szkół w gminie Mniszków, która uzyskała słaby wynik) ? 22,56 oraz SP w Żarnowie ? 22,58.
Źródło: www.oke.lodz.pl


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »