tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Zastąpiła

 
GDDKiA – rejon w Opocznie ma nowego szefa, a raczej szefową. Na stanowisko kierownika rejonu mianowano Jolantę Kowalską, dotychczasową zastępczynię Czesława Pawlaczka

Jest z wykształcenia inżynierem ochrony środowiska. Na studiach podyplomowych ukończyła zarządzanie i organizację bezpieczeństwa ruchu drogowego. W opoczyńskim rejonie dróg krajowych pracuje już od 32 lat, więc ma niezbędne doświadczenie. Na co dzień bardzo skromna i cicha, bardzo pracowita. – Decyzja o przyjęciu kierowania rejonem nie przyszła mi łatwo – mówi. – Przekonali mnie do tego współpracownicy, którzy obiecali pomóc. Teraz muszę nauczyć się trochę większej przebojowości, by zdobywać środki na finansowanie kolejnych zadań. Znamy się przecież od wielu lat.
Jolanta Kowalska do września będzie musiała pracować za dwóch, bo dopiero we wrześniu jej obowiązki zastępcy zostaną powierzone obecnemu kierownikowi działu technicznego, zaś na jego stanowiska ogłoszony zostanie nabór. A pracy jest dużo. Realizowana jest największa inwestycja, czyli budowa obwodnicy Opoczna. Budowany jest chodnik Radonia – Mniszków. Poprawia się stan bezpieczeństwa na istniejących drogach poprzez stawianie w miejscach niebezpiecznych aktywnych znaków, buduje się chodniki przy przystankach autobusowych, doświetla się przejścia dla pieszych. Ze względu na zły stan nawierzchni odcinka drogi K–12 w kierunku od Opoczna do krzyżówek gielniowskich położona została nowa nawierzchnia na odcinku 500 m. – Szkoda, że nie udało się od razu włączyć do przebudowy tego odcinka przy okazji budowy obwodnicy – mówi Jolanta Kowalska. – Jest przecież pozwolenie na budowę, jest projekt, tylko kasy brak, a teraz, patrząc realnie, będzie trudno zdobyć środki na ten cel.
Wśród innych zadań, które czekają na realizację, należy odcinek drogi Paradyż – Żarnów. Złożony jest już projekt, lada dzień będzie decyzja, brak „tylko” konkretnej daty rozpoczęcia. Rejon ma w swym zasięgu działania również drogi poza powiatem opoczyńskim. W przyszłym roku nastąpi przebudowa mostu z dojazdami w Sulejowie, a to też duże zadanie. Poza tym zwykła, codzienna praca – utrzymanie dróg, ich ciągłe poprawianie… Z tym wszystkim Jolanta Kowalska radzi sobie od lat, więc na pewno i teraz sprosta zadaniu.
Prywatnie pani Jola jest mężatką, matką trojga dorosłych już dzieci.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (683) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »