tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe tel ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Zarząd Powiatu z absolutorium

 
Zarząd Powiatu otrzymał absolutorium za 2012 rok. Uchwała absolutoryjna została przyjęta podczas XXVI sesji Rady Powiatu, która miała miejsce w środę, 26 czerwca

Procedura absolutoryjna odbyła się po sprawozdaniu z międzysesyjnych prac Zarządu Powiatu, zapytaniach i interpelacjach. Rozpoczęła ją skarbniczka gminy, Anna Słoniewska, prezentując w skrócie sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu powiatu oraz informację o stanie mienia powiatu. Odczytała uchwałę Regionalnej Izby Obrachunkowej, pozytywnie opiniującą sprawozdanie z wykonania budżetu.
Głos zabrał Przemysław Skrzypek, przewodniczący komisji rewizyjnej, która również wydała opinię pozytywną i wnioskowała o udzielenie zarządowi absolutorium. Jak poinformowała skarbniczka, ten wniosek zyskał akceptację RIO.
Rozpoczęły się głosowania. Uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu powiatu za 2012 rok została przyjęta jednogłośnie.
Kiedy przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kopania odczytywał treść najważniejszej uchwały, o głos poprosił radny Jan Wieruszewski.
? Po wysłuchaniu wszystkich sprawozdań chciałbym zapytać przewodniczącego komisji rewizyjnej: co takiego wydarzyło się od stycznia do czerwca? Bo są dwa odmienne protokoły, dotyczące 2012 roku. To dla mnie kuriozalna sytuacja, że ten sam skład komisji ma nagle inne zdanie. Tak być nie może. Musimy być konsekwentni. Czarne to czarne, białe to białe ? powiedział były starosta. Jednocześnie bardzo dobrze ocenił wykonanie ubiegłorocznego budżetu.
? Kilka miesięcy temu ówczesny zarząd otrzymał ogromną krytykę i został sromotnie ukarany. Zachowując konsekwencję, teraz nie powinno się udzielać absolutorium ? kontynuował. Poinformował zebranych, że nie weźmie udziału w głosowaniu. ? Nie będę uczestniczył w tej zabawie ? zapowiedział.
Wypowiedź Jana Wieruszewskiego przeszła bez echa. Od razu przeprowadzono głosowanie. Na sali było 19 radnych. Za przyjęciem uchwały absolutoryjnej opowiedziało się piętnaście osób, nikt nie był przeciw, jedna wstrzymała się od głosu, a trzy zrezygnowały z głosowania. Tym samym Zarząd Powiatu otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2012 rok.

* * *
O innych wydarzeniach sesji, w tym uroczystości uhonorowania sportowców i strażaków, napiszemy za tydzień.
Głosowanie nad uchwałą absolutoryjną


Mjm   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (833) z dnia 28 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »