tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Zaproszenie dla piechurów

 
21 lipca rusza XII Maraton Pieszy na 50 km po Ziemi Opoczyńskiej i okolicach

Zapraszamy wszystkich chętnych do zmierzenia się z dystansem troszkę dłuższym niż spacer. Jest okazja, żeby sprawdzić nowe kijki, buty i swoją wytrzymałość. Przy tym można poznać nowe ścieżki i ciekawe zakamarki naszych okolic.
Jeżeli jakiś kataklizm nie przeszkodzi, to XII maraton wystartuje w sobotę, 21 lipca ze skansenu ?Niebowo? w Wincentynowie i będzie przebiegał przez Dąbrówkę, Brzustówek, Bukowiec Opoczyński, Wolę Załężną, Bielowice, Mroczków, Parczówek, Parczów, Białaczów do Miedznej Murowanej. Uroczyste zakończenie 22 lipca na terenie stanicy harcerskiej w Miedznej. Początek o godz. 10.00.
Uczestników obowiązuje 13?godzinny limit czasu na pokonanie trasy. Dokładny opis trasy i mapkę każdy piechur otrzyma na starcie.
Maraton jest dla każdego. Nie trzeba być sportowcem, nie trzeba codziennie trenować, nie trzeba pilnować specjalnej diety. Maraton można przejść spacerkiem (tyle, że troszkę dłuższym), przemaszerować, przetruchtać.
Maraton nie ma charakteru sportowego i nie prowadzi się klasyfikacji a pokonanie całej trasy ma znaczenie honorowe! Trasa prowadzi głównie polnymi i leśnymi drogami przez malownicze wioski i okolice, ale też przez miejsca i szlaki historyczne obok pięknych zabytków ziemi opoczyńskiej.
Okolicznościowe dyplomy otrzymają wszyscy, medale zwycięzcy tj. ci, którzy pokonają 50 km. Przewidziane są również specjalne nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika a także wiele upominków w drodze losowania.
Wszelkie informacje, w tym zgłoszenie i regulamin, można uzyskać na stronie www.maraton.pegaz.biz.


Krzysztof Niewadzi   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (783) z dnia 13 Lipca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »