tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Zatrudnię do grodzeń upraw leśnych. Mroczków ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Zapraszamy do sąsiadów

 

4 i 5 siernpnia zorganizowany zostanie dwudniowy Festiwal Folklorystyczny ?Co kraj to obyczaj? angażujący zespoły ludowe, rękodzielników, artystów, koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia z czterech partnerskich Lokalnych Grup Działania. Projekt został poprzedzony przygotowaniem, w ramach którego każda z LGD przeprowadziła rozeznanie na swoim terenie: negocjowała warunki udziału, gromadziła deklaracje uczestnictwa, zbierała informacje o artystach i ich dorobku, dzięki czemu została stworzona baza uczestników festiwalu, działających oddolnie, nie mających szansy zaprezentowania swojego dorobku szerszej publiczności.
Festiwal ?Co kraj to obyczaj?, mający formę konkursu, odbędzie się podczas jednego weekendu na terenie województw łódzkiego i świętokrzyskiego w dwóch kategoriach:
? 4 sierpnia w Ruścu na ?Scenie rozśpiewanej? wystąpią śpiewacze i taneczne zespoły folklorystyczne,
? 5 sierpnia w Sielpi na ?Scenie rozgadanej? uczestnicy zaprezentują scenki rodzajowe ? budowane w oparciu o życie współczesnej wsi oraz zapomniane obrzędy i prace wiejskie. Występy będą podlegać ocenie profesjonalnego jury, składającego się z pięciu członków m.in. przedstawicieli partnerskich LGD oraz specjalistów z dziedziny muzyki i choreografii.
Uczestnicy konkursów w obu kategoriach będą walczyć o nagrody. Za pierwsze miejsce: wyjazd w charakterze uczestników festiwalu do Słowenii, za drugie i trzecie nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i statuetki. Gościnnie na obu scenach wystąpią zespoły folklorystyczne ze Słowenii i Białorusi.
Konkursom scenicznym towarzyszyć będą ?Wioski rękodzielnicze? ? wystawy twórców ludowych oraz ?Karczmy? ? stoiska z potrawami lokalnymi przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (786) z dnia 3 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »