tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Zapowiadaliśmy utrudnienia i są?

 
Zapowiadany dwa tygodnie temu remont i modernizacja drogi wojewódzkiej nr 726 wszedł w etap realizacji i w związku z tym kierowcy będą musieli przygotować się do utrudnieńoraz objazdów


Oficjalnie warszawska firma Skanska SA weszła na plac budowy 24 października. Remontowany i modernizowany będzie odcinek od Bukowca Opoczyńskiego do Dęborzeczki. Jest to część zadania pn. ?Rozbudowa drogi nr 726 Rawa Mazowiecka ? Inowłódz ? Bukowiec ? Opoczno ? Żarnów?. Drogowcy, za ponad 31 mln zł, wybudują szerszą drogę (7 m) na nowej podbudowie. Inwestycja obejmuje też rozbiórkę starego i wybudowanie nowego wiaduktu kolejowego nad CMK, remont dróg dojazdowych, wybudowanie nowej kanalizacji deszczowej i oświetlenia.
Planowany termin zakończenia inwestycji 30 września 2013 r. I ? jak to zwykle w takich przypadkach bywa ? żeby było lepiej, musi być gorzej.
Potwierdza się to, co pisaliśmy tydzień temu. Na czas remontu przygotowane są objazdy:
* dla pojazdów do 8 ton: Opoczno ? drogą nr 713 w kierunku na Tomaszów, następnie przez Sługocice ? Brzustów do Inowłodza.
* pojazdy powyżej 8 ton: drogą nr 713 do Tomaszowa, stąd drogą krajową K?48 do Inowłodza.
Całkowite zamknięcie remontowanego odcinka drogi W726 nie wchodzi w grę. Ruch lokalny i dla celów gospodarczych, jak nas zapewnili przedstawciele wykonawcy, będzie odbywał się normalnie.
We wtorek, 8 listopada, drogowcy wspólnie z policją ustalili, jak powinny być ustawione tablice z informacją o objazdach. Okazało się bowiem, że dwie tablice, umieszczone w Inowłodzu (jedna) i przy rondzie w Opocznie (druga) nie spowodowały zamknięcia ruchu na W 726. Rano wciąż jeździły po niej samochody ciężarowe i osobowe. Komisja zdecydowała, że aby uniknąć przypadkowego błądzenia kierowców, szczególnie tranzytowych, tablice informacyjne muszą być umieszczone: na węźle komunikacyjnym na Górze Januszewskiej na skrzyżowaniu K?12 z W?713, powtórzone na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Leśnej, dalej na rondzie (z każdego kierunku) i przy skrzyżowaniu drogi W?726 z małą obwodnicą Opoczna.
W ten sposób kierowcy, którzy z jakiegoś powodu zagapią się i wjadą do Opoczna, będą mieli szansę naprawienia błędu i skierowania się na drogę objazdu.
Jak na razie (9 listopada) prawidłowego oznakowania zamknięcia drogi nie ma. Przed rondem, na wyskości siedziby PZU ustawiona jest tablica informacyjna o zamknięciu drogi 726 do Inowłodza i objazdach, ale trzysta metrów dalej, na wysokości dawnej siedziby TPSA jak stał tak stoi drogowskaz kierujący do Rawy Mazowieckiej drogą 726. Na odcinku od Opoczna do wiaduktu na CMK żadnego oznakowania, podobnie przy małej obwodnicy. Wjazdu na wiadukt już nie ma, stoją barierki i pracownik drogowców, który informuje, że można przejechać polną drogą wzdłuż torów. Wiadukt będzie całowicie rozebrany. Trzeba więc korzystać z objazdu przez Modrzew i Kraśnicę lub przez Libiszów.
Przyjdzie nam przez pewien czas borykać się z nie lada kłopotami. Wciąż jeszcze trwają prace budowlane i utrudnienia na skrzyżowaniu K?12 z W?713, Jeśli to właśnie tam będzie skierowany cały ruch z objazdu, to mogą tworzyć się korki. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i zaplanować jazdę z zapasem czasu. Apelujemy też o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Wciąż widujemy kierowców, którzy wjeżdżają na ?wahadło? pomimo czerwonego światła. Jeśli na jedynym pasie ruchu do Tomaszowa dojdzie do kolizji, Opoczno może zostać całkowicie zablokowane. A więc uważajmy!
I jeszcze jedno. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bowiem po zakończeniu remontu tego odcinka drogi, we wrześniu 2013 roku, rozpocznie się remont kolejnego, między Dęborzeczką a Inowłodzem i też potrwa co najmniej dwa lata.
Jak mawiał kpt. Mamert Stankiewicz ? Chryste, znaczy, cieprliwości.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (748) z dnia 11 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »