Zaliczyli półmaraton

W sobotę, 19 maja w Bukowej odbył się 18. Półmaraton Świętokrzyski im. redaktora Mieczysława Kalety

Nasi biegacze na trasie: Robert Wetoszka, Jacek Wojtarek, Piotr Knop

Tegoroczny półmaraton miał wyjątkowo mocną obsadę, wystartowali w nim najlepsi biegacze z całego kraju na czele z olimpijczykiem z Pekinu Pawłem Ochalem oraz gościmi z Ukrainy, Kenii i Etiopii. W tym doborowym towarzystwie byli również biegacze z naszego regionu.
Trasa biegu posiadająca atest PZLA była bardzo wymagająca – obfitowała w długie podbiegi. Trasę półmaratonu o gługości 21 km i 500 m najszybciej pokonał Mathew Kosgei z czasem 1 godziny 7 minut i 19 sekund.
Najlepiej z opoczyńskich biegaczy zaprezentował się Piotr Knop z Olimpii Wola Żałężna plasując się na 27. miejscu w klasyfikacji generalnej i na 18. w kategorii wiekowej 30–40 lat z czasem 1.25,13. Tuż za nim, na 28. miejscu w klasyfikacji generalnej a na 5. w kategorii wiekowej 20–30 lat półmaraton ukończył debiutant w maratonie Jacek Wojtarek z Agrobaru Sitowa. Trasę pokonał w czasie 1.26,01. Na miejscu 31. miejscu w klasyfikacji generalnej i na 6. w kategorii 40–50 lat zmagania zakończył z czasem 1.27,03 Krzysztof Białas z Opoczna. Na miejscu 34. w klasyfikacji generalnej a 8. w kategorii wiekowej 20–30 lat z czasem 1.28,01 uplasował się Robert Wetoszka z Opoczna.

* * *
W Fałkowie odbył się czwarty Ogólnopolski Bieg o puchar wójta gminy Fałków. W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów wystartowało dwóch biegaczy z naszego terenu. Na trzynastym miejscu zmagania w biegu z czasem 39 minut i 5 sekund zakończyl Robert Wetoszka. Dało mu to 2. miejsce w kategorii wiekowej 20–30 lat. Na miejscu 15. z czasem 39,21 do mety dotarł Piotr Knop zajmując w kategorii wiekowej 30–40 lat 5. miejsce.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (673) z dnia 4 Czerwca 2010r.