tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Zaczęły się wyprzedaże

 
Sklepy i galerie handlowe wprowadziły przeceny zimowych kolekcji ubrań i obuwia

Coraz bardziej przyzwyczajamy się do wyprzedaży, ale przekładanie zakupów z ich powodu nie jest u nas aż tak powszechne. Inaczej jest w większych miastach bądź za granicą, zwłaszcza w stolicach mody. W Opocznie sezon zimowych wyprzedaży w pełni. Wchodząc do jednego z opoczyńskich sklepów już od progu da się wyczuć, że coś się zmieniło. Sklepowe witryny biją w oczy informacjami o promocjach, wyprzedażach, okazjach i zniżkach cen. Nic dziwnego dla kupujących to jest szansa na upolowanie atrakcyjnych ofert, na które nie mogli sobie wcześniej pozwolić. W okresie wyprzedaży warto odwiedzić sklepy, które pozornie wydają się być poza naszym pułapem cenowym. Często właśnie w takich luksusowych sklepach obniżki są największe, mogą sięgać nawet 70 procent.
Zanim jednak wybierzemy się na zakupowe szaleństwo warto przypomnieć sobie podstawowe zasady rynku, żeby polując na okazje nie wpaść w sidła sprzedawców. Idąc na zakupy trzeba mieć wiedzę na temat praw i najczęściej spotykanych grzechów sprzedawców, by sezonowe zakupy nie były rozczarowaniem. Dobrze jest porównać oferty z różnych sklepów, a potem zastanowić się, czy rzecz którą chcemy kupić będzie nam faktycznie potrzebna. Poza tym pamiętajmy, że nie możemy zwrócić do sklepu towaru, bo przestał nam się podobać. Zgodnie z prawem sprzedawca może odmówić przyjęcia towaru bez wad i zwrócenia klientowi pieniędzy bądź też wymiany na inny. Trzeba też pamiętać o paragonach, które są podstawą do wszystkich roszczeń w przypadku jakiegokolwiek sporu. Jeżeli kupiliśmy wadliwy produkt, zawsze przysługuje nam prawo do reklamacji. Reklamację powinniśmy złożyć w sklepie najlepiej na piśmie. Jeżeli do produktu dołączona jest gwarancja, wtedy możemy zgłosić reklamację gwarantowi. To my decydujemy, u kogo będziemy dochodzić naszych roszczeń. Bywa też tak, że sprzedawcy podają często zawyżone nieprawdziwe ceny dotychczasowe bądź oferują w promocji wyroby, po cenie identycznej jak przed okresem promocyjnym, tym samym wprowadzają konsumentów w błąd, sugerując im, że kupując dany produkt w promocji zaoszczędzają. Kupujący powinni też wiedzieć, że czasami pojawiają się różnice w cenach informacji podanych na towarze z cenami zakodowanymi w kasie, czytniku oraz tymi podanymi w ulotkach reklamowych. Cena zamieszczona na metce i znajdująca się na półkach sklepowych jest obowiązująca. Dlatego mamy prawo kupić produkt właśnie po tej cenie.
Nie wszyscy korzystają z zakupowego szaleństwa. Niektórzy uważają, że wyprzedaże to strata czasu, bo ich zdaniem przeceniony jest tylko towar wybrakowany, którego sprzedawcy chcą się pozbyć z magazynów. Są też tacy, którzy uważają, że w naszym mieście nie widać szału zakupów ze względu na małą ilość sklepów.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (706) z dnia 21 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »