tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Zachowaj trzeźwy umysł

 

ZSS w Prymusowej Woli już po raz siódmy wziął udział w ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Jej kolejna odsłona odbyła się 21 maja.
W ramach akcji zorganizowano spotkanie uczniów gimnazjum i szkoły zawodowej z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego, aspirantem sztabowym Dariuszem Sobczykiem. Przekazał on istotne informacje o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Policjant poruszył kwestie odpowiedzialności za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym. Omówił skutki zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów jak również odpowiedział na nurtujące pytania młodzieży i grona pedagogicznego z zakresu ruchu drogowego.
Kolejnym punktem przedsięwzięcia było ogłoszenie wyników konkursu z zakresu ruchu drogowego, w którym wzięli udział uczniowie macierzystego gimnazjum: pierwsze miejsce zajął Hubert Szczeciński z kl. Ib, drugie miejsce Stanisław Wilk z kl. IIIa, trzecia była Katarzyna Wijata z kl. IIIb.
Niespodzianką dla całej szkoły była wizyta dwóch zmotoryzowanych funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, sierż. sztab. Mirosława Antosa i sierż. sztab. Krzysztofa Walczyka, którzy przyjechali nowo otrzymanymi hondami. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia motocykli, a rozmawiając z policjantami dowiedzieli się wielu istotnych informacji o ich pracy. Nie omieszkali oczywiście wykonać kilku pamiątkowych zdjęć.
Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwały pomysłodawczynie przedsięwzięcia: Anna Cichawa i Wioletta Wrzosek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (831) z dnia 14 Czerwca 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »