tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Zatrudnię do grodzeń upraw leśnych. Mroczków ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Za mało na rehabilitację

 


Zarząd Województwa Łódzkiego zlecił fundacjom i organizacjom pozarządowym zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.
Uchwałą z 24 lipca zarząd województwa rozstrzygnął otwarty konkursu ofert o zlecenie realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Wśród 40 podmiotów rozdysponowano 450 tys. zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zlecenie przyznano również podmiotom z terenu naszego powiatu.
Dotację na zadanie pod nazwą ?Ciekawi świata? przyznano drzewickiemu Stowarzyszeniu Działającemu na rzecz Osób Niepełnosprawnych ?Budzimy nadzieję?. Organizacja wnioskowała o 20.940 zł. Na realizację zadania otrzyma jednak kwotę znacznie niższą, w wysokości 12.564 zł. Poniżej wnioskowanej kwoty dotowano również opoczyńskie Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych. Na zadanie pod nazwą ?Miłość i bliskość w świecie niepełnosprawnych ? szkolenia dla kadry i niepełnosprawnych ze środowiskowych domów samopomocy z Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego i Pabianic? (w ramach integracji między placówkami różnych powiatów) przyznano mu nieco ponad 4,5 tys. zł, zamiast wnioskowanych 7,6 tys. zł. Zadania będą realizowane jeszcze w tym roku, o ile stowarzyszenia zdecydują się na ich realizację przy obniżonym poziomie dofinansowania.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (786) z dnia 3 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »