tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Z posłanką o komisariacie

 
Gościem XXV sesji Rady Gminy i Miasta była posłanka Krystyna OzgaW podziękowaniu za dotychczasowe wsparcie posłanka Krystyna Ozga otrzymała kwiaty i upominek


Temat przyszłości Komisariatu Policji w Drzewicy po raz kolejny stanął na forum Rady Gminy i Miasta. W poniedziałkowej sesji uczestniczyła posłanka Krystyna Ozga, której władze samorządowe postanowiły podziękować za dotychczasowe starania na rzecz obrony komisariatu.
Przypomnijmy, że Krystyna Ozga odpowiedziała na apel gminy i zorganizowała w Drzewicy spotkanie z kierownictwem Komendy Powiatowej Policji, zdecydowanie popierając stanowisko samorządu. Jako członkini sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych lobbuje też za Drzewicą w Warszawie i Łodzi. Rozmawiała m.in. z ministrem spraw wewnętrznych, komendantem głównym i komendantem wojewódzkim policji.
Te zabiegi przynoszą skutek, ponieważ komendant wojewódzki policji podjął decyzję o wstrzymaniu wszelkich działań skutkujących likwidacją KP w Drzewicy. Dodajmy jednak, że sprawa nadal jest otwarta, a KPP nie wycofuje się ze swoich planów.
Podczas sesji posłanka jeszcze raz stanęła po stronie gminy. ? Nie widzę logicznego uzasadnienia likwidacji placówki w Drzewicy. Byłby to jedyny komisariat likwidowany w województwie łódzkim ? przyznała. ? Mam nadzieję, że nasze działania zakończą się pomyślnie. Może obronimy komisariat, by dalej służył mieszkańcom.
W podziękowaniu za dotychczasowe wsparcie posłanka otrzymała od samorządowców kwiaty i upominek. Burmistrz Janusz Reszelewski przyznał, że gdyby nie Krytyna Ozga, komisariatu mogłoby już nie być.
Jednocześnie nawiązał do bohaterskiej akcji ratowniczej na zalewie, w której uczestniczyli m.in. policjanci z KP w Drzewicy. Dzięki temu, że byli na miejscu, mogli ruszyć z szybką pomocą.
Przy okazji radny Włodzimierz Pomykała poinformował, że komisja ładu, bezpieczeństwa i porządku publicznego będzie wnioskować o wystąpienie do prezydenta RP o odznaczenie strażaków i policjantów biorących udział w akcji.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »