tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Z drzewiczanami o bezpieczeństwie

 
We wtorek, 24 września odbyła się I Debata Społeczna "Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa", poświęcona problematyce bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy i miasta Drzewica. Na blisko trzygodzinne spotkanie w Szkole Podstawowej w Drzewicy złożyły się prelekcje policjantów, wypowiedzi samorządowców i mieszkańców


Debata została zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji, komendanta Komisariatu Policji w Drzewicy, podinsp. Wojciecha Dworaka i burmistrza Janusza Reszelewskiego. Partnerami przedsięwzięcia były miejsko?gminna komisja rozwiązywania problemów alkoholowych oraz komisja ładu, bezpieczeństwa i porządku publicznego Rady Gminy i Miasta. Redakcja Tygodnika Opoczyńskiego sprawowała patronat medialny.
Pierwsza taka inicjatywa zgromadziła ścisłe kierownictwo KPP i KP, miejscowych samorządowców oraz kilkudziesięcioosobową grupę mieszkańców. Była okazją do wymiany poglądów i dyskusji o problemach, które w oczach mieszkańców i funkcjonariuszy mają istotne znaczenie dla bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
Debatę poprowadził podinsp. Wojciech Dworak. W pierwszej części zapoznał zebranych z policyjną analizą zjawisk przestępczości przeciwko mieniu. Omówił wybrane rodzaje przestępstw i wykroczeń na terenie gminy i miasta, biorąc pod uwagę osiem pierwszych miesięcy br. porównaniu z analogicznym okresem lat 2011 i 2012.
Po prezentacji multimedialnej zachęcił do dyskusji, która ? jak się okazało ? była naprawdę interesująca. Głos zabierali samorządowcy, dyrektorzy szkół oraz mieszkańcy, poruszając wiele problemów dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa i wyrażając swoje oczekiwania wobec policji. Tematyka dyskusji objęła również drugie najważniejsze zagadnienie debaty ? kwestię wspólnego działania na rzecz zapobiegania patologiom. Policjanci apelowali, by nie być obojętnym i reagować na wszelkie przejawy zachowań niezgodnych z prawem. Wspólne dbanie o bezpieczeństwo i porządek publiczny jest przecież istotą społeczeństwa obywatelskiego.
Wtorkowa debata zapoczątkowała cykl otwartych spotkań funkcjonariuszy z mieszkańcami gminy i miasta. Stanowiła dobry początek do nawiązania bliższego kontaktu policji ze społeczeństwem.
Szersza relacja za tydzień.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (846) z dnia 27 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »