tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 ZST lubi teatr

 
Uczniowie Technikum Budowlanego i Technikum Mechanicznego Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym dołączyli do grona uczestników projektu organizowanego przez Telewizję Polską

Dzięki platformie internetowej Ninateka.pl uczniowie z dowolnej szkoły w Polsce mają możliwość oglądania na żywo spektakli teatrów z całego kraju. W tej grupie jest również młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym.
7 listopada uczniowie ZST byli w teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i obejrzeli "Antygonę" Sofoklesa w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. Doskonały przekład Helmuta Kajzara poruszał ważne kwestie, które są uniwersalne i nie straciły do dziś na swej aktualności. Warto bowiem pamiętać o takich wartościach jak moralność, miłość, lojalność czy odpowiedzialność.
Sztuka bardzo się podobała, a projekt internetowych transmisji on?line jest świetnym pomysłem, wpływa na wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć oraz edukację artystyczną młodzieży. Co ważne, pokazy są bezpłatne i wszyscy uczniowie mogą skorzystać z tej formy przekazu. Z niecierpliwością czekamy na kolejną transmisję.


Anna Telus   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (853) z dnia 15 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »