tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Złoto dla solisty

 
15?16 czerwca w Przedborzu odbył się jubileuszowy, 35. Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej. Sukces odniósł opocznianin, Bogusław Lipski, na co dzień członek Zespołu Pieśni i Tańca "Tramblanka", który w kategorii dorosłych solistów zdobył pierwsze miejsce, pokonując tym samym wielu konkurentów z całej Polski


Impreza ciesząca się od lat dużym uznaniem wśród artystów ludowych, została podzielona przez organizatorów na trzy kategorie wiekowe. Jako pierwsze na scenie pojawiły się grupy dziecięce, następnie przyszedł czas na dorosłych solistów, a zwieńczeniem popisów artystycznych były występy kapel.
Jury, z Januszem Tylmanem na czele, uznało za bezkonkurencyjny popis opocznianina Bogusława Lipskiego, który w solowym wykonaniu urzekł komisję i publiczność starymi, przez wielu zapomnianymi już, a przez młodsze pokolenia do tej pory nieznanymi piosenkami z regionu opoczyńskiego. Co niezmiernie ważne przy tego typu przeglądach, solista z Opoczna wykonał piosenki ze ścisłym zachowaniem oryginalnych tekstów gwarowych. W czasach, gdy gwara opoczyńska jest słyszalna jedynie u starszych mieszkańców naszego regionu, posługiwanie się nią podczas występu było nie lada wyzwaniem.
To jednak nie koniec sukcesów. Opocznianin miał okazję zaprezentować się podczas przeglądu dwukrotnie, bowiem przygotowany przez niego półgodzinny program artystyczny zawierający dowcipy i regionalne piosenki, stał się suportem przed występem gwiazdy wieczoru, aktora estradowego i satyryka Tadeusza Drozdy.
Oba popisy, zarówno ten wokalny, jak i aktorski, zostały docenione także przez publiczność, która nagrodziła je gromkimi brawami. Bogusławowi Lipskiemu gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych, tak udanych występów!


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (832) z dnia 21 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »