tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Złote gody w Żarnowie

 

Niecodzienna uroczystość odbyła się w połowie marca w Żarnowie. W kościele św. Mikołaja oraz w Domu Kultury swoje złote gody świętowały pary małżeńskie z terenu gminy Żarnów.
Formalnie medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane zostały przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego siedmiu parom. Jednak na jubileuszowej mszy, celebrowanej przez proboszcza, ks. Jana Derenia, pojawiło się 10 par, również te, które ze względów proceduralnych nie były brane pod uwagę przy organizacji jubileuszu.
Wszystkie pary odnowiły przyjęty przed ponad półwieczem sakrament małżeństwa. Ks. Damian Drabikowski wygłosił wzruszającą homilię a uroczystość uświetnił występ scholi parafialnej, prowadzonej przez Armanda Kwaśkiewicza.
W Domu Kultury w Żarnowie odbyła się świecka część uroczystości, z udziałem jubilatów, ich rodzin i gości. Wójt Krzysztof Nawrocki wręczył jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP. Wręczono im również okolicznościowe dyplomy i kwiaty.

53 rocznicę śłubu obchodzili państwo:
– Anna i Witold Krzywkowscy z Żarnowa,

51 rocznicę ślubu obchodzili państwo:
– Marianna i Marian Szczegielniakowie z Miedznej Murowanej,
– Janina i Stanisław Słodkowscy z Bronowa,
– Leokadia i Tadeusz Przygodzcy z Młynka,
– Stefania i Józef Jasionowie z Kolonii Klew
– Władysława i Marian Popielscy z Soczówek
– Janina i Henryk Głuszkowie również z Soczówek.
Goście z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną „Żarnów i ziemia żarnowska na starej fotografii”. Na kilkudziesięciu slajdach, pokazano obiekty, których już nie ma i ludzi, którzy kiedyś kreowali rzeczywistość żarnowskiej ziemi. Niektórzy dostrzegli na zdjęciach również i siebie w latach młodości. Następnie jubilatów i zaproszonych gości zaproszono do stołów na poczęstunek, wzniesiono toast szampanem i odśpiewano życzenia „Stu lat”. Wykonano również wspólne pamiątkowe zdjęcie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »