tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Złotousta

 
16 października w MDK w Radomsku odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”

W konkursie wzięło udział 57 wykonawców: 42 w kategorii recytator, troje w kategorii wywiedzione ze słowa i dwunastu w kategorii poezja śpiewana. W konkursie wzięły udział dwie recytatorki z naszego MDK: Katarzyna Mazur i Katarzyna Ciszewska, recytowały fragmenty kazań ks. Jerzego Popiełuszki oraz wiersze: Jerzego Fryckowskiego „List ks. Jerzego Popiełuszki do matki” i „Wybrzeża pełne ciszy” Karola Wojtyły. Katarzyna Ciszewska otrzymała wyróżnienie I stopnia.
Celem konkursu jest integrowanie młodzieży wokół chrześcijańskich wartości, rozpowszechnianie ideałów życia ks. J. Popiełuszki, przybliżanie tematyki sakralnej i patriotycznej w literaturze i kształtowanie wrażliwości na piękno języka oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich.
Przed rozpoczęciem konkursu wszyscy wykonawcy i jurorzy udali się pod tablicę upamiętniającą męczeńską śmierć błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, gdzie złożyli wiązankę kwiatów i minutą ciszy uczcili jego pamięć, a po zakończeniu konkursu organizatorzy zaprosili uczestników na projekcję filmu fabularnego pt. „Wierność” o działalności księdza w czasach komuny i solidarności.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (693) z dnia 21 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »