tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Złote medale młodzików

 
Kajakarstwo górskie

W niedzielę, 13 czerwca na torze Wietrznice w Zabrzeży koło Łącka rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w slalomie kajakowym będące jednocześnie drugim rzutem Ligi Młodzików. Regaty miały status nieoficjalnych mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.
W zawodach na Dunajcu wystartowała kilkuosobowa ekipa Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica. Podopieczni trenera Michała Kiljanka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli dwa medale. Oba z najcenniejszego kruszcu.
W konkurencji C–1 doskonale popłynął Bartosz Orłowski. Wygrał bezapelacyjnie pokonując drugiego zawodnika z Polski o ponad szesnaście sekund. Przemysław Nowak wywalczył piąte miejsce.
Drugi złoty medal drzewiczanie zdobyli w C–2. Osada w składzie Przemysław Nowak – Bartosz Orłowski nie dała rywalom żadnych szans i odniosła przekonujące zwycięstwo. Druga dwójka kanadyjka z LKK Krzysztof Zych – Adam Gąsiorowski zajęła czwartą pozycję.
W silnie obsadzonej konkurencji K–1 dobry wynik zanotował Jarosław Klata, który był czwarty. Adam Kopczyński nie ukończył niestety zawodów, podobnie jak kajakarka Dominika Gąsieniec.
Dodajmy, że w regatach brali udział młodzi górale ze Słowacji. Na torze wiedli prym, ale startowali poza konkurencją i ich wyniki nie były wliczane do klasyfikacji mistrzostw.
Przed młodzikami jeszcze trzy rzuty ligi. Kolejny odbędzie się już w najbliższy weekend, również na torze Wietrznice.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »