tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Wywiadówka z teatralnym akcentem

 

Nietypowy przebieg miała semestralna wywiadówka w Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach, przeprowadzona 31 stycznia. Rozpoczęła się tradycyjnie od zebrania ogólnego, w którym dyrektorka Elżbieta Białecka, dziękując za dotychczasową współpracę zachęciła rodziców, aby mobilizowali swe dzieci do pracy na pozostałe miesiące nauki a także podzieliła się ze wszystkimi osiągnięciami uczniów.
Przed indywidualnymi konsultacjami rodziców i nauczycieli, uczniowie gimnazjum, po raz kolejny, wzorem roku ubiegłego, zaprosili swoich rodziców na przedstawienie teatralne w swym wykonaniu.
Inscenizacja inspirowana została baśnią ?Dziewczynka z zapałkami?. Scenariusz dostosowano do czasów współczesnych. Postanowiono, aby odbiorcy zastanowili się na czym polega istota szczęścia. Czasami pojawia się ono w najsmutniejszych momentach życia człowieka. I tak jak dziewczynka z zapałkami, która potrzebowała jedynie zrozumienia, tak my często tego zrozumienia odmawiamy innym, pozbawiając ich szczęśliwych chwil. W andersenowską opowieść o dziewczynce z zapałkami wplecione zostały kolędy i pastorałki.
Tytułową rolę zagrała Agata Węglińska wyłoniona w drodze castingu. Pozostałe role wykonywali: Beata Sapieja, Justyna Zawada, Alan Franas, Konrad Melka, Adrianna Siniarska, Weronika Dereń, Rafał Pękacz, Klaudia Socha, Adrian Szlęzak, Aleksandra Franczak, Agata Kołodziejczyk, Krystian Śliwka. Statystami byli: Natalia Budzińska, Katarzyna Baran, Michał Stańczyk, Michał Stępniewski, Adam Krzanowski. Oprawę muzyczną stanowiła gra na flażolecie Aleksandry Wojewódzkiej, akompaniament gitarowy Karoliny Kszczot oraz śpiew: Magdaleny Bielas, Pauliny Pawlak i Martyny Kszczot. Scenografię przygotowały: Julia Bartyzel, Sandra Wiśkowska, Agata Biskup, Natalia Krawczyk i Magdalena Składowska. Prace nad całością inscenizacji nadzorowały nauczycielki Ewa Lenart i opiekunka Szkolnego Koła Teatralnego ? Justyna Cichańska.
Przedstawienia teatralne w Szadkowicach, są niezwykle widowiskowe. Ale tegoroczny spektakl wywarł na widzach jeszcze większe wrażenie, ponieważ był bardzo emocjonalny. Gimnazjaliści zaproponowali w nim nie tylko piękną grę aktorską, wspaniałą oprawę muzyczną i scenografię, ale i lekcję wrażliwości.
Rodzice i zaproszeni goście długo dziękowali brawami.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »