W niedzielę, 21 lipca na Wzgórzach Sławnieńskich zostały rozegrane Ogólnopolskie wyścigi kolarskie Sandstone Race MTB o puchar wójta gminy Sławno, pod patronatem przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Marka Mazura
Do rywalizacji przystąpiło ponad stu kolarzy z całego kraju, a wyścigi rozgrywano w kilku kategoriach wiekowych. Każdy kto zdecydował się na odwiedzenie terenu Wzgórz Sławieńskich mógł podziwiać wyczyny kolarzy górskich. Pogoda sprzyjała, dodatkowo można było wylosować rower górski za jedną złotówkę i wiele cennych nagród: kaski rowerowe, koszulki i spodenki kolarskie, smycze i czapeczki.
W wyścigu najmłodszej kategorii wiekowej, przedszkolaków, kolejność na mecie była następującą:
1. Maksymilian Bogusławski ? LUKS Sławno,
2. Mikołaj Piotrowski ? KKW Jama Wałbrzych,
3. Michał Panfil ? Kolonia Zachorzów.
Na kolejnych pozycjach linię mety mijali: Jan Skowroński ? Sławno, Hubert Wójcik ? Grążowice, Dominik Ksyta ? Józefów, Błażej Mierzwa ? Syski, Jakub Kuna ? Wieliczka, Natalia Turoboś ? LUKS Sławno, Alina Kuna ? Wieliczka, Jan Werszka ? Opoczno, Bartłomiej Czernic ? Józefów, Aleksandra Czernic Józefów, Piotr Śpiewak ? Grążowice.
W rywalizacji dzieci z klas I?III szkół podstawowych
kolejność na mecie była następujaca:
Dziewczynki
1. Julia Bogusławska ? LUKS Sławno
2. Laura Choma ? Choma Team
3. Izabela Krzysztofik ? Prymusowa Wola
Chłopcy
1. Mateusz Melka ? LUKS Sławno
2. Dawid Ksyta ? Józefów
3. Patryk Magierski ? LUKS Sławno
4. Szymon Magierski ? LUKS Sławno
Klasy IV?VI
Dziewczynki
1. Wiktoria Jędrzejczyk ? LUKS Sławno
2. Katarzyna Wróbel ? Zachorzów Kolonia
Chłopcy
1. Arkadiusz Wach ? LUKS Sławno
2. Michał Świerczyński ? Start Tomaszów Mazowiecki
3. Kacper Skowroński ? Sławno
4. Grzegorz Pieczyński ? LUKS Sławno
Upadek na trasie wyeliminował z walki o miejsce na podium jadącego na trzeciej pozycji Szymona Mierzwę z Sysek
Młodziczki
1. Patrycja Świerczynska ? Start Tomaszów Mazowiecki
2. Agnieszka Szpocińska ? LUKS Sławno
3. Izabela Ksyta ? LUKS Sławno
Juniorki młodsze
1. Patrycja Piotrowska ? KKW Jama Wałbrzych
2. Emilia Jędrzejczyk ? LUKS Sławno
3. Zofia Rzeszutek ? Baszta Bytów
Juniorki
1. Agnieszka Bal ? KS Luboń Skomielna Biała
2. Marta Wesołowska ? Balmet Trek
3. Elżbieta Figura ? MTB Silesia Rybnik
Orliczki
1. Marta Turoboś ? Integraf Collection MTB LUKS Sławno
2. Stefania Staszel ? KS Luboń Skomielna Biała
3. Dagmara Drabik ? Choma Team
Wyniki rywalizacji w kategoriach męskich:
Młodzicy
1. Grzegorz Mochola ? Start Tomaszów Mazowiecki
2. Jarosław Żur ? KS Luboń Skomielna Biała
3. Maciej Biedrończyk ? KS Luboń Skomielna Biała
5. Damian Nowakowski ? LUKS Sławno
10. Szymon Surma ? LUKS Sławno
11. Tomasz Urasiński ? LUKS Sławno
Juniorzy młodsi
1. Marceli Bogusławski ? Integral Collection MTB LUKS Sławno
2. Filip Helta ? KKW Jama Wałbrzych
3. Tomasz Budziński ? Integral Collection MTB LUKS Sławno
Defekt roweru, przebite koło wyeliminowało z rywalizacji Marcina Budzińskiego ze Sławna
Juniorzy
1. Piotr Rzeszutek ? Baszta Bytów
2. Jakub Zamroźniak ? MTB Silesia Rybnik
3. Łukasz Szymczuk ? KKW Jama Wałbrzych
7. Kamil Wróbel ? LUKS Sławno
8. Michał Kalinowski ? LUKS Sławno
Kategoria cyklosport
1. Dawid Miśkiewicz ? Kozenin
2. Jarosław Stanik ? Kozenin
3. Grzegorz Orzeł ? BGŻ Lublin
4. Szymon Wiktorowicz ? Opoczno
5. Piotr Stepień ? Sitowa
6. Maciej Czajkowski ? Kamilówka
7. Bogusław Lasota ? Opoczno
8. Piotr Pacholski ? Sławno
Masters I 30?45 lat
1. Roman Magdziarczyk ? KKW Jama Wałbrzych
2. Mariusz Piotrowski ? KKW Jama Wałbrzych
3. Marek Wach ? LUKS Sławno
Masters II 45?99 lat
1. Andrzej Wędzikowski ? Opoczno Sport Team
2. Zdzisław Juźwik ? Opoczno Sport Team
Młodzieżowiec U?23
1. Maciej Jeziorski ? WKK Warszawa
2. Mateusz Laszczyk ? Integral Collection LUKS Sławno
3. Grzegorz Hajda ? Silesia Rybnik
Elita mężczyzn
1. Łukasz Pihulak ? Silesia Rybnik
2. Damian Kowalczyk ? BGŻ Lublin
Nagrodę główną dla kibiców ? rower górski wylosował Sylwester Pieczyński z Radonii (na zdjęciu po środku wraz z synem Grzegorzem i fundatorami). Taką samą nagrodę wśród startujących zawodników wylosowała Karolina Witek z Tomaszowa Mazowieckiego.
Sędzią głównym zawodów był Tomasz Cichy z Katowic.
|