tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Wyróżniony na gali

 
Uczeń Gimnazjum w Wygnanowie uhonorowany podczas wojewódzkich obchodów Dnia Pracownika SocjalnegoOd prawej: marszałek Witold Stępień, gimnazjalista z Wygnanowa Marcin Statkiewicz, troje nagrodzonych licealistów z Łodzi oraz członek zarządu województwa Dariusz Klimczak


Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi realizuje projekt systemowy pn. ?Wsparcie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadr pomocy i integracji społecznej?. Jednym z działań projektu jest prowadzenie kampanii promocyjno?informacyjnej dotyczącej roli i znaczenia zawodu pracownika socjalnego w życiu lokalnej społeczności na terenie naszego województwa.
W odpowiedzi na pismo informujące o akcji, dyrektor Gimnazjum w Wygnanowie zaprosił do szkoły przedstawicieli RCPS, którzy przeprowadzili prelekcję mającą na celu wzmocnienie pozycji społecznej pracowników socjalnych i promowanie pozytywnego wizerunku tego zawodu. Zachęcili także uczniów do czynnego udziału w konkursie związanym z projektem.
Z okazji przypadającego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego odbyła się w Łodzi gala przygotowana przez RCPS. Wzięło w niej udział kilkuset pracowników socjalnych. Głównym wydarzeniem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursów ?Pracownicy socjalni ? superbohaterowie dnia codziennego?. Nagrody wręczali laureatom marszałek Witold Stępień i członek zarządu województwa Dariusz Klimczak.
Jedna z kategorii konkursowych pn. ?I ty zostań superbohaterem ? wybierz właściwy kierunek? została skierowana do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie autorskiej pracy w formie eseju, filmu lub pracy plastycznej, przedstawiającej jeden dzień z życia pracownika socjalnego ?widzianego? ich oczami.
W tej kategorii wyróżniony został Marcin Statkiewicz, uczeń III klasy Gimnazjum w Wygnanowie. Od władz samorządowych województwa otrzymał m.in. dyplom oraz smartfon. Oto fragment pracy Marcina, napisanej w formie eseju:
Pomoc to rzecz ludzka każdy z nas jej kiedyś udzielił oraz dostąpił. I o to właśnie w życiu chodzi, abyśmy sobie wzajemnie pomagali i żyli ze sobą w zgodzie. Jak to mówią: ?żadna praca nie hańbi? i to jest prawda. A już na pewno nie hańbi tak piękna praca jaką jest pomaganie innym, czyli praca pracownika socjalnego.
Organizacja konkursu oraz nagrody współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu województwa.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (804) z dnia 7 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »