tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam duże mieszkanie w Opocznie - 608 570 ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Wyróżniona za wiedzę o Afryce

 
Geograficzny sukces gimnazjalistkiKarolina Płóciennik tuż przed rozpoczęciem finałowego testu


Karolina Płóciennik, uczennica klasy IIIb Gimnazjum im. Jana Pawła II, zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim finale konkursu geograficzno?turystycznego 2011/2012 ?Przez lądy, morza i oceany? ? Afryka?.
Konkurs został zorganizowany przez Łódzkie Kuratorium Oświaty oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach. Miał na celu pogłębianie wiedzy i umiejętności geograficznych gimnazjalistów oraz ich lepsze przygotowanie do egzaminów zewnętrznych. Był podzielony na trzy stopnie ? szkolny, ponadszkolny i wojewódzki. Wszystkie pisemne.
W drugim, ponadszkolnnym etapie uczestniczyło 146 uczniów z 51 gimnazjów. Ci, którzy uzyskali z testu minimum 75% ogólnej liczby możliwych do zdobycia punktów, awansowali do finału wojewódzkiego. Ten sukces stał się udziałem Karoliny Płóciennik. Uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II, podobnie jak jej szkolni koledzy, pisała test w Tomaszowie Mazowieckim.
Finał wojewódzki odbył się 10 stycznia w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach. 23 uczniów z 17 gimnazjów przystąpiło do testu składającego się z 32 zadań geograficzno?turystycznych, skonstruowanych w oparciu o literaturę konkursową.
Karolina znowu stanęła na wysokości zadania i za zdobycie 50 punktów otrzymała wyróżnienie. W nagrodę dostała zaproszenie, wraz ze swoją szkolną opiekunką Bożeną Ramus, na uroczyste podsumowanie konkursu. Miało ono miejsce 15 lutego w Pabianicach. Oprócz wręczenia nagród i dyplomów podczas spotkania odbył się wykład pracowników Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, dra Marka Barwińskiego (Uniwersytet Łódzki) i dra Marka Walischa (Uniwersytet Łódzki), na temat wybranych regionów Afryki.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (762) z dnia 17 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »