tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Wyróżnieni za synów żołnierzy

 
Janina i Antoni Michałowscy z Wólki Karwickiej w gminie Opoczno zostali odznaczeni srebrnym medalem "Za zasługi dla obronności kraju"

W poniedziałek, 29 kwietnia w sali USC odbyła się uroczystość wręczenia Janinie i Antoniemu Michałowskim z Wólki Karwickiej medali "Za zasługi dla obronności kraju", przyznanych przez ministra obrony narodowej, na wniosek WKU, która dysponuje rejestrami wojskowymi. W ten sposób uhonorowano ich w uznaniu za trud włożony w wychowanie wzorowych i ofiarnych żołnierzy. Po odczytaniu decyzji MON z 25 października 2011 roku w tej sprawie dekoracji dokonał komendant WKU w Tomaszowie Mazowieckim, Piotr Stelmaszczyk. Wraz z kwiatami rodzice odebrali od wojskowych i włodarzy gminy serdeczne gratulacje.
Medal "Za zasługi dla obronności kraju" to odznaczenie wojskowe przyznawane w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności kraju. Jest on wręczany m.in. rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy. Złoty medal otrzymują rodzice, których co najmniej pięcioro dzieci pełni lub pełniło nienagannie czynną służbę wojskową albo co najmniej troje dzieci pełni lub pełniło zawodową służbę wojskową. Natomiast srebrny medal ci, których co najmniej troje dzieci pełni lub pełniło nienagannie czynną służbę wojskową.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (825) z dnia 3 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »