tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Wyprawka szkolna 2014

 
Na terenie gminy i miasta Drzewica będzie prowadzona akcja społeczna pn. "Wyprawka szkolna 2014". Jej organizatorem jest Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń"


Inicjatywa ma na celu niesienie pomocy osobom i rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, poprzez udzielenie jednorazowego wsparcia rzeczowego. Wyprawki szkolne przygotowuje DCW "Ofiarna dłoń" we współpracy z placówkami oświatowymi działającymi na terenie gminy i miasta. Honorowy patronat sprawuje burmistrz Drzewicy, a wsparcie merytoryczne zapewnia Miejsko?Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Beneficjentami pomocy mogą być uczniowie lub słuchacze, pochodzący z rodzin, które spełniają co najmniej jeden z warunków wymienionych w art. 7 Ustawy o pomocy społecznej, m.in. * ubóstwo * sieroctwo * bezdomność * bezrobocie * niepełnosprawność * długotrwała lub ciężka choroba * przemoc w rodzinie * potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności * bezradność w sprawach opiekuńczo?wychowawczych i prowadzeniu gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych * alkoholizm lub narkomania * zdarzenie losowe i sytuacja kryzysowa.
Przystępując do inicjatywy, placówka oświatowa zobowiązuje się przeprowadzić na swoim terenie zbiórkę artykułów szkolnych, za którą odpowiadają koordynatorzy szkolni. Zbierane będą zeszyty, bloki rysunkowe, okładki na książki, zeszyty, długopisy, ołówki, temperówki, gumki do ścierania, przybory kreślarskie, nożyczki, kredki, farby, flamastry, pędzelki, klej w sztyfcie, taśmy klejące, teczki tekturowe, plastelina, piórniki, plecaki, worki na obuwie i inne artykuły. Organizatorzy zalecają połączenie zbiórki z happeningiem, kampanią lub innym wydarzeniem zachęcającym do wspierania osób potrzebujących.
Zgodnie z opracowanym harmonogramem, zbiórki darów rzeczowych i imprezy towarzyszące będą prowadzone od 28 kwietnia do 30 maja. Decyzja o przyznaniu pomocy zostanie podjęta pod koniec czerwca po zasięgnięciu opinii Miejsko?Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dystrybucja paczek nastąpi za pośrednictwem placówek oświatowych.
Dodajmy, że DCW czeka obecnie na deklaracje udziału w akcji. Formularze zgłoszeniowe i inne niezbędne druki do pobrania na stronie internetowej http://www.dcw-od.cba.pl


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (875) z dnia 18 Kwietnia 2014r.
W dziale Drzewica dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »