tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Wycieczki ekologiczne

 
Opoczyńskie Eko-Trendy


W ramach Programu Edukacji Ekologicznej p.t. "Opoczyńskie Eko?Trendy", realizowanego przez powiat opoczyński, Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie zorganizował trzy wycieczki ekologiczne.
13 września odbyła się jednodniowa wycieczka po ziemi łódzkiej dla 47 osób, której celem było zapoznanie uczestników z walorami przyrodniczymi i kulturowymi regionu łódzkiego: Arboretum w Rogowie, Parku Romantycznego w Arkadii, Spalskiego Parku Krajobrazowego. W roli przewodników w części wyprawy wystąpili uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej, którzy poprowadzili część wycieczki przygotowując i prezentując informacje na temat parku krajobrazowego oraz walorów turystycznych?historyczno?kulturowych. W drodze do Inowłodza zwiedzili najciekawsze miejsca w Spale ? modrzewiowy kościółek, obejrzeli posąg żubra. Podczas wycieczki uczniowie poznali romański kościółek pw. św. Idziego w Inowłodzu, o którym opowiedziała Jolanta Łon ? dyrektorka SP w Inowłodzu oraz zrekonstruowane ruiny średniowiecznego zamku Kazimierza Wielkiego, w którym przebywała królowa Bona.
19 września zorganizowano jednodniową wycieczkę ekologiczną do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, obejmującego ochroną jurajski krajobraz Wyżyny Wieluńskiej oraz urokliwy odcinek rzeki Warty. Uczestnicy wycieczki zwiedzili rezerwat przyrody "Węże", liczne pomniki przyrody ? m.in. "żabi staw", jaskinie, użytek ekologiczny, wapienniki oraz kamieniołom. Grupę oprowadzał Krzysztof Kierniakiewicz, pracownik Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddziału Terenowego Sieradzkich Parków Krajobrazowych. W wycieczce wzięło udział 38 uczniów wraz z nauczycielami ZSZ w Żarnowie.
23 września zrealizowano jednodniową wycieczkę do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki ? uczestnicy zapoznali się z walorami przyrodniczymi parku ? wzięli udział w prelekcji ekologicznej i ćwiczeniach terenowych na obszarze parku w Konopnicy oraz Strońsku. W wycieczce wzięło udział 45 osób ? uczniów ZSZ w Żarnowie wraz z opiekunami.
Wycieczki były dla uczniów nieodpłatne, traktowane jako lekcje w terenie.
Tatiana Kosylak


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (846) z dnia 27 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »