tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Wycieczka z TPD

 
W piątek, 23 września Zarząd Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zorganizował wycieczkę do Warszawy


W wyprawie uczestniczyli gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich z ZSP nr 1, SLO oraz ZSO. W sumie 37 uczniów. Organizatorzy, jak zawsze zadbali o bogaty i atrakcyjny program.
Najpierw grupa udała się do Centrum Nauki ?Kopernik?, gdzie można spędzić ciekawie cały tydzień bez względu na to ile ma się lat. Każda grupa wiekowa znajdzie tam coś dla siebie. Dzieciaki mogły przekonać się, czy łatwo uda się wejść do środka bańki mydlanej, młodzi sprawdzali w komputerowej symulacji, jak pracuje mózg kierowcy znajdującego się pod wpływem alkoholu, jakie hormony wpływają na dojrzewanie, jak możemy zmienić swój wygląd poprzez fryzurę, kształt nosa itp. Każdy z uczestników wycieczki znalazł coś interesującego dla siebie.
W dalszej części wycieczkowicze udali się do Zamku Królewskiego, gdzie podziwiali bogate wnętrza, zapoznając się z historią tego gmachu. Uczniowie mieli wyjątkową okazję zobaczyć, goszczący w Polsce, oryginał dzieła włoskiego malarza Tycjana ?Portret młodego mężczyzny?. Kolejnym punktem wyprawy był spacer po warszawskiej Starówce, a później Grób Nieznanego Żołnierza i Ogród Saski. Wrażenie na młodzieży zrobiły ogrody umieszczone na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, a także wspaniale prezentująca się z tego punktu panorama miasta.
Droga powrotna do Opoczna wypełniona była śpiewem oraz rozmowami w czasie, których młodzi z różnych szkół i środowiska odnajdywali wiele wspólnych tematów do dyskusji. To wspaniała okazja do integracji opoczyńskiej młodzieży.
Opiekę nad uczestnikami sprawowała prezes TPD Helena Stasia wraz z członkami zarządu Józefą Nitą i Jolantą Zapałą oraz pedagogiem szkolnym z ZSS nr 1 Danutą Wedlechowicz. Przewodnikiem grupy był Wiktor Biernacki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (742) z dnia 30 Września 2011r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »