tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Wybudują w Kraśnicy

 
Urząd Miejski ogłosił przetarg na budowę remizy strażackiej i domu ludowego w Kraśnicy. Obiekt ma być gotowy i wyposażony jeszcze w tym roku

W Kraśnicy powstanie piętrowy budynek wolno stojący, niepodpiwniczony, z poddaszem nieużytkowym. Wielospadowy dach pokryje blacha trapezowa. Wewnątrz wyznaczono część przeznaczoną na działalność domu ludowego oraz drugą – na remizę strażacką. Dla domu ludowego na parterze zaplanowano pomieszczenia świetlicy wiejskiej, pokój zebrań koła gospodyń wiejskich, pomieszczenia socjalne i higieniczno–sanitarne oraz pomieszczenia kuchenno–magazynowe do obsługi imprez organizowanych w świetlicy wiejskiej.
Natomiast w części przeznaczonej na remizę strażacką znajdą się trzy stanowiska garażowe, magazyn, pokój zebrań strażaków oraz pomieszczenia higieniczno–sanitarne. Na piętrze zaprojektowano pomieszczenia zarówno dla potrzeb domu ludowego jak i remizy strażackiej.
W ramach inwestycji w wybudowanym obiekcie powstaną niezbędne instalacje. Budynek zostanie również wyposażony. Na placu zaś znajdą się miejsca postojowe dla 19 samochodów osobowych, 2 miejsca postojowe dla osoby niepełnosprawnej i pojemniki hermetyczne na śmieci na wybetonowanym podłożu. Dojścia i plac przed budynkiem wyłożone zostaną kostką betonową. Teren wokół planuje się obsadzić zielenią.
Przypomnijmy, że na budowę remizy i domu ludowego w Kraśnicy gmina Opoczno pozyskała środki unijne w ramach działania „Infrastruktura kultury” Regionalnego Programu Operacyjnego. Gminie przyznano na ten cel ponad 1,5 mln zł. Planuje się, że cała inwestycja pochłonie 3,8 mln zł. Pozostałe koszty gmina pokryje ze środków własnych.
Oferty w ramach ogłoszonego przetargu można składać do 17 lutego. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu poznamy wykonawcę zadania. Dodajmy, że zakończenie inwestycji zaplanowano na 15 listopada, do końca listopada obiekt ma zostać wyposażony.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (708) z dnia 4 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »