tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Wybieramy sołtysów

 

Sołtys, naniższy szczebal władzy administracyjnej, ale jakże ważny. Reprezentuje sołectwo na zewnątrz, zwołuje zebrania wiejskie, pobiera podatki i uczestniczy w sesjach rady gminy. Jest organem wykonawczym sołectwa, a swoją funkcję, przy wsparciu rady sołeckiej, pełni przez 4 lata.
Obecna kadencja właśnie dobiega końca i już ruszyły wybory sołtysów na nową kadencję. Zebrania w poszczególnych sołectwach potrwają niemal do połowy marca.
Póki co nowych sołtysów wybrano jedynie w gminie Drzewica. Wyniki tych wyborów prezentujemy na str. 11. W pozostałych gminach spotkania już ruszyły, ale będą bardziej rozciągnięte w czasie. W sołectwach gminy Opoczno, zgodnie z zarządzeniem burmistrza, wybory przebiegają dwuetapowo. W pierwszej części, na spotkaniach przeprowadzonych w dniach od 2 do 6 lutego, mieszkańców zapoznano z zasadami i trybem wyborów. Głosowanie zaś zaplanowano wszędzie na 8 marca. Kandydatów na sołtysa i do rady sołeckiej należało zgłaszać w Wydziale Organizacyjnym UM, na piśmie, w ciągu 7 dnia od daty pierwszej części spotkania.
W gminach wiejskich wybory również ruszyły. Niektóre sołectwa mają już nowych sołtysów. Pełne wyniki tych wyborów podawać będziemy jednak w miarę ich przebiegu w poszczególnych gminach. A te zakończą się najwcześniej w gminie Białaczów ? 21 lutego. W gminach Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów ostatnie z serii zebrań zaplanowano dopiero na marzec.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (917) z dnia 13 Lutego 2015r.
W dziale Opoczno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »