Drzewica

Wybiegali awanse w Łodzi

Biegacze ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy wicemistrzami województwa w sztafecie 4x100 m

Wicemistrzowie województwa ? sztafeta chłopców z SP w Drzewicy

23 maja na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi rozegrano wojewódzkie finały Vena Sport Festiwal 2011 w biegach rozstawnych dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach zorganizowanych przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy, fundację ?Vena Sport? i AZS bardzo udanie zaprezentowały się drużyny z gminy Drzewica.
Szkoła Podstawowa w Drzewicy wystawiła do boju pięć sztafet. Liczną reprezentacją opiekowała się nauczycielka wf. Maria Smolarska. Pomocą służył Grzegorz Gąsieniec, tata jednej z uczennic.
Drzewiczanie zanotowali bardzo dobre rezultaty. Największy sukces stał się udziałem sztafety 4x100 m chłopców, która wywalczyła wicemistrzostwo województwa. W biegu finałowym uzyskała czas 53,66 s. W skład drużyny wchodzili: Dominik Jedynak, Krzysztof Zych, Karol Balasiński i Mateusz Kucharczyk. W tej samej konkurencji bardzo blisko podium były dziewczęta: Weronika Stobieniecka, Patrycja Krzyżanowska, Emilia Pomykała i Ola Woźniak. Ostatecznie zajęły czwarte miejsce z wynikiem 60,45 s.
Dwie sztafety szwedzkie (100x200x300x400 m) zajęły siódme miejsca. Drużyna dziewcząt w składzie: Dominika Gąsieniec, Klaudia Raczyńska, Kasia Smolarska i Nikola Piekarska przebiegła dystans w czasie 2,58,33. Chłopcy ? Jacek Wojtarek, Konrad Gwóźdź, Adam Kopczyński i Jakub Szymański ? potrzebowali na to 2,43,20.
Drzewica wystawiła również sztafetę 16x100 m, która wywalczyła szóste miejsce. Drużyna biegła w zestawieniu: Iga Gąsiorowska, Izabela Pomykała, Kinga Czarnecka, Dominika Wołonkiewicz, Dominika Gąsieniec, Klaudia Raczyńska, Kasia Smolarska, Nikola Piekarska, Maciej Szymański, Marcin Worach, Karol Balasiński, Adam Kopczyński, Borys Gąsiorowski, Patryk Woźniak, Mateusz Popis i Bartek Babisz.
W zawodach wzięli także udział młodzi lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej w Domasznie. Sztafeta 4x100 m chłopców pokazała się z bardzo dobrej strony i w finałowym biegu wywalczyła siódmą pozycję z czasem 60,05 s. Drużyna występowała w składzie: Adam Iwanicki, Dawid Iwanicki, Sebastian Miązek i Bartek Malec. Jej opiekunem jest Michał Kiljanek.
W kategorii gimnazjalnej gminę reprezentowali biegacze z Gimnazjum im. Jana Pawła II. Podopieczni Sylweriusza Matysiaka najlepsze rezultaty osiągnęli w sztafetach 4x100 m, zajmując dwa szóste miejsca. Dziewczęta biegły w składzie: Małgorzata Stępień, Agata Domagała, Monika Białek i Patrycja Oracz. Ich czas to 58,38 s. Drużyna chłopców ? Karol Kołodziejczyk, Konrad Sobolewski, Przemek Kwaśniak i Karol Ciesielski ? pokonała dystans w 48,14 s. Na siódmej pozycji z czasem 2,13,08 bieg finałowy ukończyła sztafeta szwedzka chłopców. W jej składzie znajdowali się: Jacek Białek, Filip Woźniak, Tomasz Sendejewicz i Dominik Wójcik.
Wszystkie wymienione sztafety zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału Vena Sport Festiwal 2011, który zostanie rozegrany 14 czerwca w Łodzi.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.